V Mjanmarsku zaplavilo ďalšie domy, už 56 mŕtvych

  0
  Záchranári nesú telo po zosuve pôdy v Monskom štáte na východe Mjanmarska 10. augusta 2019. Pri zosuve pôdy zahynulo najmenej 22 ľudí. (Autor: TASR, PL.sk)

  Zosuv pôdy zasiahol dedinu na okraji mesta Paun v piatok 9. augusta. 

  Podľa slov člena tamojšej samosprávy Zo Zo Tchua, ktorý cez víkend pricestoval na miesto tragédie, vytiahli v pondelok ráno z trosiek tri ďalšie telá a počet obetí sa tak zvýšil na 56.

  Hlavný minister Monského štátu Aje Zan tiež navštívil lokalitu a dedinčanov, ktorých evakuovali do záchranných táborov, keď sa začali prudké lejaky.

  Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) oznámil, že záplavy spôsobené monzúnmi vyhnali v Monskom štáte minulý týždeň z domovov vyše 7000 ľudí. 

  Záchranárský tím zasahuje po zosuve pôdy v dedine na okraji mesta Paun  Zdroj: TASR

   

  Okrem zosuvu pôdy v okolí Paunu zmietla voda domy a školy aj v iných okresoch; navyše, cesty boli zatarasené a dediny zatopené.

  Zosuvy pôdy spôsobené intenzívnymi dažďami sú v Mjanmarsku počas monzúnovej sezóny, ktorá sa obvykle začína na konci mája a končiť sa zvykne v polovici októbra, pomerne časté.

  V Mjanmarsku za jediný týždeň vyhnalo počasie z domovov takmer 12.000 obyvateľov, takže v evakuačných strediskách je celkovo vyše 38.000 ľudí, dodala OSN.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu