Výkazy o cele Epsteina falšovali, strážnici namiesto kontroly spali

  0
  Manhattanské nápravné centrum (Autor: TASR, PL.sk)

  Podľa denníka The New York Times (NYT) v osudnú noc strážnici Epsteina neskontrolovali tri hodiny a miesto toho spali. 

  Televízia CBS informovala, že strážnici pracovali podstatne viac, ako predpisujú existujúce normy. 

  Ministerstvo spravodlivosti USA v utorok oznámilo odvolanie riaditeľky manhattanskej väznice.

  Agentúra AP dodala, že dvaja z príslušníkov väzenskej stráže, ktorých úlohou bolo sledovať Epsteina, boli dočasne postavení mimo službu.  

  Epstein sa o samovraždu pokúsil zrejme aj 23. júla. V reakcii na to vedenie väznice podľa NYT v jeho prípade nariadilo šesť dní trvajúcu špeciálnu kontrolu, ktorá okrem iného spočívala v každodenných návštevách finančníka psychiatrom. Dňa 29. júla však bol tento režim dohľadu zrušený.   

  Federálny väzenský úrad vyslal do väznice, v ktorej si Epstein siahol na život, tím profesionálnych psychológov. Ich úlohou je zistiť, čo a ako sa stalo: mali by urobiť rekonštrukciu z miesta činu, analyzovať, aké mohol mať Epstein motívy pre samovraždu a ako ju spáchal.

  Finančník a odsúdený pedofil Jeffrey Epstein zomrel v sobotu za zatiaľ nevyjasnených okolností v newyorskej väznici. 

  Epsteina zatkli 6. júla a obvinili zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat.

  Americký minister spravodlivosti a generálny prokurátor William Barr v pondelok vyhlásili, že úrady budú pokračovať vo vyšetrovaní prípadu Epstein. Zdôraznil tiež, že vyšetrovať sa budú aj okolnosti smrti finančníka.

   

  - Reklama -