pondelok, 26 júla, 2021
18.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Salviniho strana sa bude snažiť o zníženie daní

Salviniho strana sa bude snažiť o zníženie daní

Líder pravicovo-populistickej Ligy Severu Matteo Salvini minulý týždeň stiahol podporu vládnej koalícii s Hnutím piatich hviezd. A  požaduje predčasné voľby, ktorým bude možno krajina musieť čeliť popri príprave rozpočtu na jeseň.

“Musíme sa usilovať o zníženie daní a je zrejmé, že malá časť bude financovaná deficitom,” uviedol v rozhovore pre štátnu televíziu RAI Borghi. Talianska koalícia sa zmieta v politickej kríze.

Tú vyvolali rozdielne postoje vládnych strán k projektu Európskej únie (EÚ) na výstavbu vysokorýchlostnej železnice medzi Turínom a francúzskym mestom Lyon.

Euroskeptické Hnutie piatich hviezd pri hlasovaní v parlamente 7. augusta projekt nepodporilo.

Vysokorýchlostná železnica TAV medzi Francúzskom a Talianskom je pritom kľúčovou súčasťou projektu EÚ spájajúceho južné Španielsko s východnou Európou. Únia platí 40 % z nákladov na projekt za odhadom 8,6 miliardy eur.

Nová trať Turín – Lyon má nahradiť trať s tunelom z roku 1871, ktorý je už zastaraný z hľadiska technológie a bezpečnosti.

Vlaky tam musia spomaliť rýchlosť zhruba na 60 kilometrov za hodinu, v dôsledku čoho trvá cesta z Milána do Paríža sedem hodín. Po dokončení tunela pre rýchlovlaky sa má cesta krátiť na 4,5 hodiny.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,348 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,384 Infikovaných 430 Last updated: 26. júla 2021 - 07:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -