Slovenská kultúrna verejnosť sa rozlúčila s Petrom “Ďuďom” Dudákom

  0
  Spevák a gitarista kapely Hex Peter Dudák alias Ďuďo vystupuje na Bratislavskom majálese 2012 na Tyršovom nábreží v Bratislave, 5. mája 2012. (Autor: TASR)

  Rozlúčiť sa s ním prišli stovky muzikantov, kolegov z branže a fanúšikov slovenskej hudobnej scény. Na pódiu sa s ním lúčili sestra Katarína, priateľka Mirka, dcéra Mária z prvého manželstva a trojica spoluhráčov z kapely – Martin “Fefe” Žúži, Tomáš “Yxo” Dohňanský a Tibor “Tybyke” Szabados.

  „Na tomto pódiu sme veľakrát hrali, s Petrom sme zažili fantastické akcie. Stále pozerám na dvere, či nepríde a bude sa pozerať do zeme, prečo sa hnevám, že prišiel neskoro. Chodieval tak často, ale nikdy som sa nehneval, keď prišiel neskoro. Proste už sa plaví na inej lodi a nás nechal tu samých. Prajem mu na tú plavbu čisté nebo a dobrý vietor. Zbohom,“ povedal v príhovore gitarista a textár kapely Martin “Fefe” Žúži.

  „Som nesmierne rád, že som s týmto krásnym človekom prežil veľa krásnych vecí. Aj sme sa veľakrát nahnevali na seba, aj sme sa nebavili. Čokoľvek sa dialo, vždy sme sa k sebe vrátili a mali sa radšej a radšej. To je človek, ktorý rozdával radosť a bude ju rozdávať stále. Ďuďo bude stále žiť,“ dodal Tomáš “Yxo” Dohňanský.

  V závere rozlúčky zaznel tržnicou posledný potlesk umelcovi, ktorého verejnosť vyprevadila do muzikantského neba.

  Peter Dudák (*11.3.1973), v kapele zvaný Ďuďo, sa od šiestich rokov učil hrať na klavíri, vyštudoval Vysokú školu múzických umení aj Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

  V skupine Hex zastával post speváka, gitaristu a hráča na klávesových nástrojoch. Táto slovenská formácia vznikla v roku 1988, v októbri 1992 vydali debutový album Ježiš Kristus nosí krátke nohavice.

  V septembri 1993 vyšiel druhý album Abrakadabra a v decembri 1994 tretí s názvom Hex. Úspešný bol aj album Ultrapop vydaný v máji 1997, podobný úspech dosiahli s albumom Víkend, ktorý vyšiel v novembri 2002.

  V poradí šiesty album Nikdy nebolo lepšie vyšiel v máji 2006. V novembri 2007 vydali DVD Cesta z mesta – Live a v novembri 2010 štúdiový album Ty a ja.

  V novembri 2013 vydali kompiláciu s názvom Všetko najlepšie. Výberovka ponúkla 32 piesní vydaných vo forme knihy s raritnými fotografiami.

  V novembri 2015 vydali Hex Song Book s pätnástimi hitmi skupiny, ktorého prílohou je CD Hex Live so záznamom koncertu Live In Stará tržnica zo 6. novembra 2014.

  V novembri 2017 vydali nový štúdiový album s názvom Tebe. V apríli 2018 podnikli koncertnú šnúru Hex feat. Silné reči Tour 2018.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu