Pellegrini: Nikomu nemôžeme dovoliť spochybniť našu históriu

  0
  Peter Pellegrini (Autor: TASR)

  “Takto dávame najavo, ako si vážime hrdinstvo tých, ktorí bojovali za našu slobodu, ako si vážime tých, ktorí neprežili útrapy druhej svetovej vojny, a dávame jasne najavo, že my, ktorí sme dnes tu, ale aj väčšina občanov Slovenskej republiky, urobíme všetko pre to, aby sa táto zvrátená ideológia už nikdy nevrátila späť k moci,” skonštatoval premiér a poďakoval sa za účasť na 31. ročníku pochodu.

  Pellegrini zvlášť ocenil, že účastníkom mohli svoje osobné skúsenosti z čias SNP a vojny sprostredkovať pamätníci, ktorí za nás bojovali a ešte stále žijú. Vyzdvihol tiež to, že sa chcú zúčastniť aj na oslavách výročia Povstania v Banskej Bystrici.

  “Je to 75. výročie SNP, kde ešte môžeme byť Bohu vďační, že sa ho dožili tí, ktorí za nás bojovali a ktorí sa na týchto oslavách chcú zúčastniť,” zdôraznil.

  Podľa jeho slov ho mrzia neprajné hlasy v súvislosti s vojenskou prehliadkou v Banskej Bystrici, na ktorej sa predstaví slovenská armáda.

  “Je to niečo, čo patrí k našej histórii, čo patrí k našej národnej hrdosti,” zdôraznil Pellegrini s tým, že nesmieme zabúdať na našu históriu a nemôžeme nikomu dovoliť ju spochybniť.

  - Reklama -