sobota, 31 júla, 2021
24 C
Bratislava
ÚvodArénaPodľa Trumpa by sa rokovania Číny a USA o obchode mali čoskoro...

Podľa Trumpa by sa rokovania Číny a USA o obchode mali čoskoro obnoviť

Ako povedal pre novinárov na okraj samitu skupiny G7 vo francúzskom letovisku v Biarritzi, čínski vyjednávači kontaktovali americkú stranu s cieľom vrátiť sa k rokovaciemu stolu. “Takže sa k rokovaciemu stolu vrátime. Myslím, že chcú s tým niečo urobiť,” dodal Trump smerom k Číne, ktorej ekonomika podľa neho v poslednom období výrazne utrpela. Zároveň však opätovne vyzdvihol čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga ako “veľkého lídra”.

Čínsky podpredseda vlády Liou Che medzitým uviedol, že Čína chce obchodný spor riešiť “pokojnými rokovaniami a jednoznačne odmieta ďalšiu eskaláciu konfliktu”.

“Chceme problém vyriešiť prostredníctvom diskusií a spolupráce. Chceme to riešiť v pokojnej atmosfére a rezolútne odmietame ďalšiu eskaláciu súčasnej obchodnej vojny,” povedal Liou Che, ktorý je hlavným ekonomickým poradcom čínskeho prezidenta.

Ako dodal, eskalácia obchodného sporu neprospieva Číne ani USA a nie je ani v záujme ostatných krajín. Čo sa týka amerických firiem uviedol, že sú v Číne vítané a bude s nimi zaobchádzané dobre. “Vítané sú všetky zahraničné firmy vrátane firiem z USA, ktoré chcú v Číne investovať a pôsobiť,” dodal Liou Che.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -