Podľa Trumpa by sa rokovania Číny a USA o obchode mali čoskoro obnoviť

  0
  Na snímke sprava americký prezident Donald Trump v sprievode manželky Melanie (Autor: TASR)

  Ako povedal pre novinárov na okraj samitu skupiny G7 vo francúzskom letovisku v Biarritzi, čínski vyjednávači kontaktovali americkú stranu s cieľom vrátiť sa k rokovaciemu stolu. “Takže sa k rokovaciemu stolu vrátime. Myslím, že chcú s tým niečo urobiť,” dodal Trump smerom k Číne, ktorej ekonomika podľa neho v poslednom období výrazne utrpela. Zároveň však opätovne vyzdvihol čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga ako “veľkého lídra”.

  Čínsky podpredseda vlády Liou Che medzitým uviedol, že Čína chce obchodný spor riešiť “pokojnými rokovaniami a jednoznačne odmieta ďalšiu eskaláciu konfliktu”.

  “Chceme problém vyriešiť prostredníctvom diskusií a spolupráce. Chceme to riešiť v pokojnej atmosfére a rezolútne odmietame ďalšiu eskaláciu súčasnej obchodnej vojny,” povedal Liou Che, ktorý je hlavným ekonomickým poradcom čínskeho prezidenta.

  Ako dodal, eskalácia obchodného sporu neprospieva Číne ani USA a nie je ani v záujme ostatných krajín. Čo sa týka amerických firiem uviedol, že sú v Číne vítané a bude s nimi zaobchádzané dobre. “Vítané sú všetky zahraničné firmy vrátane firiem z USA, ktoré chcú v Číne investovať a pôsobiť,” dodal Liou Che.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu