piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodArénaVykáme si, prehovorila Beňová o Jankovskej a aj o jej údajnom vzťahu...

Vykáme si, prehovorila Beňová o Jankovskej a aj o jej údajnom vzťahu s Flašíkom. A toto jej radí

Zvažovali ste, ako by ste sa zachovali na mieste štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorej NAKA zhabala mobil, a vyšlo vám, že by ste sa stiahli. Ako a prečo?

Áno, zvažovala som jej situáciu. Pre túto chvíľu by bolo z môjho pohľadu určite lepšie pozastaviť výkon funkcie. Ide totiž o situáciu, ktorá je určite nepríjemná pre ňu, je nepríjemná pre ministerstvo spravodlivosti a keďže je našou nominantkou, je nepríjemná aj pre stranu Smer.

Preto by mala zvážiť podľa mňa takýto postup, až kým sa to nevysvetlí a kým niekto relevantný neobjasní, že došlo k nejakému omylu alebo nejakej chybe.

V prípade Roberta Fica či Bélu Bugára, ktorí boli spomínaní v údajne uniknutej Threeme, ste ale zhovievavejšia. Tam pochybujete, že sa vôbec nejaká konverzácia reálne uskutočnila. S čím to súvisí? S tým, že štátnej tajomníčke zhabali mobil?

Presne. Na rozdiel od iných politikov, ktorých Marian Kočner vo svojej konverzácii spomína, totiž pre jej telefón prišla za bieleho dňa na ministerstvo spravodlivosti policajná NAKA. Tým sa to ocitlo v úplne inej rovine. To totiž nie je bežný postup.

Myslím si, že keby bola v nejakej komunikácii len spomínaná, tak si ju vyšetrovateľ alebo vyšetrovací tím zavolá, položia jej otázky, ktoré by sa jej týkali, a mala by ich zodpovedať, aby niečo objasnila.

Ale aby NAKA prišla za štátnou tajomníčkou a mobil zaistila, je už skutočne iná situácia, s tým azda bude každý súhlasiť.

Prečo pochybujete o tých ostatných konverzáciách? S Marianom Kočnerom ste sa kedysi stretávali.

Mariana Kočnera poznám od 17 rokov, keďže ma s ním zoznámil môj prvý, nebohý manžel. A viem, že on sa už koncom 90. rokov alebo začiatkom roku 2000 vyjadroval, že riadi SDKÚ a KDH, čo, samozrejme, bolo chválenkárstvo.

Marian Kočner. Beňová ho spoznala ako 17-ročná vďaka svojmu prvému manželovi. Zdroj: TASR

Marian Kočner sa vždy rád chválil, je proste chválenkár. Ale ako som už povedala, vidím tu dôležitý rozdiel, že tá NAKA za pani štátnou tajomníčkou prišla a zaistila jej mobil.

Poznáte osobne štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú?

My si vykáme a poznáme sa len zo snemov. Nikdy som sa s ňou neocitla osobne pri inej príležitosti, len na snemoch.

Narážam aj na v apríli zverejnený článok, že váš exmanžel Fedor Flašík trávi čas s Monikou Jankovskou a boli mediálne úvahy, či nemajú vzťah…

Aha, že má môj exmanžel niečo s ňou? No, ja som sa na to vtedy exmanžela aj vtipne opýtala, ale povedal mi, že nie. Nemám dôvod mu neveriť, keďže sme rozvedení už tri roky, určite by to nezatĺkal.

Slovenská europoslankyňa Monika Beňová a jej priateľ Fedor Flašík na archívnej snímke z 20. mája 2006 ako práve zosobášený pár. Zdroj: TASR

Okrem toho myslím si, že pani Jankovská je tiež po rozvode, takže spoločenské faux pas by sa nekonalo, ale Fedor mi povedal, že nie, že nie sú v takom osobnom kontakte.

Ďalšia téma, ktorá rezonuje: strana Tomáša Druckera a prestup premiéra Pellegriniho do nej. Odíde podľa vás Peter Pellegrini, ktorý sa názoro občas vyhraňuje voči Robertovi Ficovi, zo Smeru k Tomášovi Druckerovi?

Nemyslím. Nazvime to trebárs kurzom dlhoročného pozorovania vývoja politiky a hovorím: nie, neodíde.

Ak by pán Drucker s pánom Pellegrinim boli dohodnutí na takomto postupe, tak pán Drucker by určite neohlasoval začatie zbierania podpisov a založenie novej strany, ale počkal by na to, keď sa pán Pellegrini v prospech vstúpenia do jeho strany rozhodne.

Tomáš Drucker. Europoslankyňa za Smer neverí špekuláciám, že by mal premiér Pellegrini vstúpiť do vznikajúcej strany exministra zdravotníctva a vnútra. Zdroj: TASR 

Takto je to z môjho pohľadu vylúčené. Predseda vlády predsa nebude vstupovať do strany, ktorú založil niekto iný. Čo povie? Ja som teraz pristúpil k tejto strane? Nie je to štandardný postup niekoho tak vysoko postaveného, ako je predseda vlády.

Ako vidíte Smer po voľbách?

Bude to závisieť od volebného výsledku, koľko voličov sa rozhodne voliť.

Každá strana prechádza vývojom, musíme nastaviť dobrý volebný program, pomenovať, čo Smer zrealizoval – napríklad novelizáciu vymáhania náhradného výživného, novelizáciu výpočtu minimálnej mzdy, treba byť otvorení k voličom, treba medzi nich chodiť a nespoliehať sa na bilbordy.

Ja som v kampani do Európskeho parlamentu získala najvyšší počet preferenčných hlasov, lebo s tými voličmi proste musíte byť.

Koho si želáte vidieť osobne na čele kandidátky Smeru?

Najradšej by som na čele kandidátky videla človeka, ktorý vznikne nie na základe konfliktov, ale dohody. To je pre nášho voliča jediná akceptovateľná vec.

Zľava na snímke Robert Fico a Peter Pellegrini. Politička Beňová tvrdí, že je jej jedno, kto z nich dvoch sa ocitne na čele kandidátky Smeru. Zdroj: TASR

Nechce vidieť Smer tak, ako vníma iné strany, trebárs SaS či OĽaNO, že sa tam stále hádajú, stále niekto prichádza a odchádza alebo sa zvolávajú snemy na poslednú chvíľu, aby sa vybavovali osobné spory.

Náš volič chce vidieť férovú personálnu politiku a je pripravený na to, že kandidátku môže viesť či už Robert Fico, alebo Peter Pellegrini, ale určený férovým spôsobom.

A vy by ste ktorého preferovali?

Keď bude kandidovať Peter Pellegrini aj Robert Fico, je mi to jedno, mám štyri preferenčné hlasy a dala by som hlas určite obidvom.

Autor: Lucia Balichová

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -