štvrtok, 2 júla, 2020
27 C
Bratislava
Úvod Aréna Slovenskí hasiči už majú nového prezidenta. Nejedlý mal byť odvolaný, reagoval Grendel

Slovenskí hasiči už majú nového prezidenta. Nejedlý mal byť odvolaný, reagoval Grendel

V utorok ho do funkcie vymenovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Prezídium HaZZ o tom informovalo na sociálnej sieti.

“Medzi moje prvé kroky bude určite patriť nastavenie štruktúry HaZZ tak, aby vyhovovala potrebám HaZZ, a zameranie sa na úlohy, ktoré sa doteraz nedarilo vyriešiť, ako napríklad zabezpečenie kontinuálneho vystrojovania príslušníkov HaZZ, posilnenie výkonu zásahovej zmenovej služby na menších hasičských staniciach. Tiež sa chcem zamerať na prehĺbenie spolupráce medzi HaZZ a Dobrovoľnou požiarnou ochranou (DPO) SR na viacerých úrovniach,” uviedol nový prezident slovenských hasičov.

Nereča študoval na Vojenskej strednej odbornej škole oznamovacej techniky v Novom Meste nad Váhom a vysokoškolské vzdelanie získal na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Pracovnú kariéru odštartoval na Okresnom národnom výbore v Nitre, kde pôsobil ako požiarnik a starší požiarnik. Neskôr pracoval na pozícii operačného dôstojníka na Krajskom úrade v Nitre, následne sa stal náčelníkom operatívno-technického oddelenia, kde sa neskôr stal jeho vedúcim. Predtým ako sa stal šéfom hasičov, pôsobil vo funkcii krajského riaditeľa HaZZ v Nitre.

Prezident HaZZ Alexander Nejedlý sa na základe vlastnej žiadosti rozhodol po 35 rokoch ukončiť svoju profesijnú kariéru vo funkcii prezidenta HaZZ v pondelok (26. 8.). 

V budúcnosti sa chce podieľať na odbornej príprave a edukačnom procese príslušníkov a pracovníkov v celom integrovanom systéme. 

Počas pôsobenia Nejedlého došlo podľa HaZZ k zlepšeniu postavenia hasičov v spoločnosti, najmä prijatím zákona o sociálnom zabezpečení profesionálnych hasičov v podobe výhod, ako sú zdravotná starostlivosť, preventívne prehliadky, rekondičné pobyty a výsluhové dôchodky.

Hnutie OĽaNO víta výmenu na poste prezidenta HaZZ. Poslanec parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) si myslí, že Nejedlý mal byť z funkcie odvolaný ministerkou vnútra.

Doplnil, že Saková omilostila Nejedlého za kauzu “Bobisti”, ktorá sa týkala podvodov s dotáciami organizovaných funkcionárom HaZZ v Piešťanoch a ktorú sa podľa poslanca Nejedlý snažil niekoľko mesiacov zamiesť pod koberec.

Vymenovanie nového prezidenta HaZZ je podľa Grendela predčasné hodnotiť. “Až jeho konkrétne kroky vo funkcii ukážu, či dokáže fungovať nezávisle alebo sa vyberie v šľapajach svojho predchodcu,” uzavrel.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

S kontrolou záverečných prác to nebude také jednoduché, tvrdia vysoké školy

Viaceré vysoké školy si nevedia predstaviť vykonanie kontroly prác pred obdobím, odkedy sa využíva Centrálny register záverečných prác (CRZP). Zároveň sa viaceré...

Kritický stav na Najvyššom súde. Nie sú sudcovia, konštatuje jeho predseda

Na Najvyššom súde (NS) SR je historicky najnižší až kritický stav, čo sa týka počtu sudcov. Uviedol to nový predseda NS SR...

Mám množstvo skvelých nápadov, ktoré chcem dať do praxe. Výsledok nech hodnotia občania, hovorí o sto dňoch vlády Mičovský

Prvých 100 dní nového vedenia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR musia zhodnotiť občania. Uviedol to vo štvrtok na brífingu pri...

Juhokórejčanke transplantovali pľúca po prekonaní COVID-19

Päťdesiatročnej Juhokórejčanke transplantovali pľúca po tom, ako jej dýchaciu sústavu vážne poškodil koronavírus SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,700 +13 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 206 Last updated: 2. júla 2020 - 13:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky