sobota, 4 júla, 2020
26.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Toto je ďalší politik, ktorý si vie predstaviť spoluprácu s progesívcami

Toto je ďalší politik, ktorý si vie predstaviť spoluprácu s progesívcami

“Teší ma, že sú také slovenské strany, ktoré problémy Maďarov na Slovensku považujú za minimálne také dôležité ako problémy Slovákov,” skonštatoval Simon v súvislosti s platformou PS.

Dôležité preňho je, aby chceli priniesť zmenu. Hoci si spoluprácu s PS vie predstaviť, ešte nerokovali.

SMK je pripravené ísť do volieb aj samostatne, vie si však predstaviť spoločnú kandidátku a spoluprácu s inými stranami aj bez Mosta-Híd.

Pre TASR to povedal tlačový tajomník strany Róbert Králik. So stranou Bélu Bugára sa SMK na spolupráci nedohodla. Rokovala aj s inými stranami, zatiaľ nevie, či s niektorou pôjde do koalície.

SMK z prípadných rokovaní nevylúčila lídra OĽaNO Igora Matoviča, ktorý vyzval na spoluprácu aj strany menšín. Dodal, že ak bude ochota zo strany MF, sú tomu otvorení, závisí to však aj od podmienok.

Konkrétne ponuky zatiaľ od Matoviča či Simona podľa hovorcu SMK nedostali. Vytvorenie maďarskej platformy PS považuje SMK za legitímne, rokovania nevylučuje.

“Počkáme, ako sa to vyvinie, neplánovalo sa konkrétne stretnutie, v prípade ponuky nevylučujeme ani to, že si s nimi sadneme a budeme o tom hovoriť spoločne,” vysvetlil.

Maďarské strany spustili rokovania o prípadnej spolupráci pre budúcoročné parlamentné voľby v lete.

Vládny Most-Híd sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti, SMK je v prieskumoch dlhodobo pod piatimi percentami, MF a MKDA-MKDSZ sa v prieskumoch verejnej mienky neobjavujú.

Všetky strany sa zhodujú, že chcú zabezpečiť zastúpenie Maďarov v parlamente, hovoria o potrebe spolupráce. Most-Híd sa nateraz dohodol s MKDA-MKDSZ. Iné dohody zatiaľ nie sú.

O význame menšín a ich zastúpenia v parlamente hovoria aj iné strany.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Španielsko pre koronavírus uzavrelo celú jednu oblasť

Úrady v španielskom regióne Katalánsko v súvislosti s nárastom počtu prípadov nákazy novým koronavírusom uzavreli v sobotu oblasť vrátane mesta Lleida, kde...

Z Košíc až do Raja. Každú sobotu vypravia železnice špeciálny vlak

Z Košíc do Slovenského raja premáva každú sobotu počas júla mimoriadny turistický vlak. Na trase Košice – Kysak – Margecany – Gelnica –...

Najnavštevovanejšie múzeum na svete sa opäť otvára

Parížsky Louvre, najnavštevovanejšie múzeum na svete, v pondelok opäť otvorí svoje brány, budú však stále platiť koronavírusové opatrenia a niektoré časti múzejného...

Po štyroch mesiacoch ožilo bratislavské letisko. Ryanair obnovil lety

Takmer po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov z dôvodu opatrení na zabránenie šírenia nového koronavírusu spustil Ryanair - najväčší letecký dopravca,...

O náhrade rodných čísel sa zatiaľ nerozhodlo, uviedol Mikulec

O budúcnosti projektu zavádzania nových identifikátorov, ktoré mali nahradiť rodné čísla, sa zatiaľ nerozhodlo. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v rozhovore pre...

Brazílsky prezident zmiernil pravidlá nosenia rúšok, krajina má doteraz viac ako 63 000 obetí ochorenia COVID-19

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zmiernil zákon, ktorý vyžaduje od obyvateľstva rozsiahle nosenie tvárových rúšok so zámerom obmedziť šírenie koronavírusového ochorenia Covid-19.

Na Horehroní privítajú leto. Budú aj Bomburove slávnosti

Vystúpenie hudobných skupín, premietanie filmov, divadielka pre najmenších, joga či rôzne sprievodné aktivity – to všetko ponúka horehronská metropola od soboty na...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,749 +29 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 255 Last updated: 4. júla 2020 - 14:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky