FOTO Gajdoš hodnotil vojenskú prehliadku na oslavách SNP, tu sú jeho slová

  0
  Prehliadka vojenskej techniky počas centrálnych osláv 75. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici 29. augusta 2019. (Autor: TASR, PL.sk)

  Prehliadka bola poďakovaním bojovníkom SNP, ale aj spôsobom, ako zvýšiť dôveryhodnosť armády v očiach občanov, priblížil Gajdoš. “Jednoznačne potvrdili, že sú silným, pevným a stabilným pilierom bezpečnostného systému našej Slovenskej republiky,” povedal na adresu zúčastnených vojakov. Pripomenul tiež množstvo úsilia, ktoré museli vynaložiť. Podľa Zmeka posilnili vojaci nielen dôveru ľudí, ale aj vzájomnú súdržnosť. 

  Prehliadka podľa Gajdoša ukázala, ako ďaleko armáda pokročila s modernizáciou i vystrojovaním vojakov, ktoré býva často kritizované. Poznamenal, že neevidujú žiadne hlásenia o poškodení cestnej infraštruktúry. 

  Podľa Zmeka začali s prípravou prehliadky v januári, čo zhodnotil ako “extrémne krátky” čas na realizáciu. Vyše 200-stranový plán podpísali na začiatku júna. Informoval, že na prehliadke sa zúčastnilo 1915 profesionálnych vojakov so 196 kusmi techniky a 15 kusmi leteckej techniky. Jedno pásové vozidlo vypadlo, príčinou bola podľa Zmeka banálna porucha, ku ktorej došlo tesne pred podujatím. 

  Centrálne oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania v areáli Pamätníka SNP v Banskej Bystrici. Na snímke ocenení veteráni počas prejavu na slávnostnom zhromaždení.

  Organizovať prehliadku každý rok by Zmeko neodporúčal. “Treba nájsť správnu strednú cestu, ako sa prezentovať na verejnosti,” skonštatoval.

  Zriadenú infolinku podľa ministra občania využívali hlavne na informácie o dopravných obmedzeniach počas prehliadky.

   

   

  - Reklama -