Mimoriadny kongres? Toto sú tvrdé odkazy straníkov Sulíkovi

  0
  Richard Sulík (Autor: TASR)

  S mandátom sa nehazarduje

  Kiššová v tejto súvislosti zdôraznila, že Sulík od nej mandát už dostal. “Ak sa ho chce vzdať, rešpektujem to, no zároveň tvrdím, že s mandátom sa nehazarduje. Nebudem mu za daných okolností dávať nový, pretože tieto okolnosti považujem za vykonštruované a nedemokratické, s cieľom zabetónovať sa na predsedníckej stoličke na ďalšie štyri roky,” skonštatovala s tým, že nemá protikandáta na post predsedu.

  Podotkla, že pred voľbami by sa mali v strane venovať skôr problémom Slovenska.

  Kongres je v rozpore so stanovami

  Galko pokladá kongres za neférový. “Nezúčastním sa na mimoriadnom kongrese, lebo ho pokladám za neférový, nedemokratický, nelegitímny a v rozpore so stanovami SaS,” podotkol.

  Hazard s osudom našej krajiny

  Podobne to vidí aj Blahová, ktorá kongres považuje podľa vlastných slov za nedemokratický a “za hazardovanie s osudom našej krajiny”. “Ambície jednotlivcov sú vzhľadom na situáciu na Slovensku absolútne triviálne,” dodala.

  Mimoriadny Kongres SaS je zvolaný do Zvolena na sobotu 7. septembra. “Viac ako dve tretiny členov potvrdili svoju účasť. To, či sa na ňom zúčastnia členovia predsedníctva, ktorí nesúhlasia s voľbou nového predsedu, je otázka na nich,” reagoval Sulík na medializované tvrdenia o výzve viacerých členov strany na zrušenie kongresu.

  Denník Sme upozornil na výzvu s tým, že ju Sulíkovi adresovala zhruba tretina členov strany vrátane členov predsedníctva.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu