Merkelová naznačila návrat do vysokoškolského prostredia

  0
  Nemecká kancelárka Angela Merkelová (vpravo), novozvolená šéfka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardeová (vľavo) a dekan súkromnej obchodnej školy HHL Leipzig Graduate School of Management v Lipsku Stephan Stubner (Autor: TASR)

  “Všetkým univerzitám, ktoré mi udelili čestný doktorát, sa v každom prípade ozvem, keď už nebudem kancelárkou,” vyhlásila Merkelová, ktorá je v úrade od roku 2005, počas svojho prejavu na súkromnej obchodnej škole HHL Leipzig Graduate School of Management v Lipsku, informuje tlačová agentúra Reuters.

  Zmienená vzdelávacia inštitúcia udelila Merkelovej, ktorá je vyštudovanou fyzičkou, čestnú kvalifikáciu na slávnosti za účasti Christine Lagardeovej, novozvolenej šéfky Európskej centrálnej banky (ECB).

  “Vrátim sa, ale nezostanem tu tak krátko ako dnes. Zostanem tu dlhšie,” povedala Merkelová (65), vyvolajúc smiech publika.

  Všeobecne narastajú obavy, či Merkelová plne doslúži svoj posledný mandát nemeckej kancelárky, analyzuje Reuters. Jej konzervatívcom a ich sociálnodemokratickým partnerom totiž hrozí v nedeľňajších voľbách v dvoch spolkových krajinách na východe krajiny značný odliv voličskej podpory v prospech krajnej pravice, čo môže ešte zintenzívniť napätie v koalícii.

  Merkelová vlani po bolestivých stratách v celoštátnych voľbách odstúpila ako líderka Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) a vyhlásila, že jej súčasné funkčné obdobie v kancelárskom úrade bude posledným.

   

  - Reklama -