Totožnosť útočníka zo sobotňajšej streľby v Texase je známa

  0
  Policajti obkľúčili oblasť mesta Odessa, približne 480 kilometrov západne od Dallasu počas sobotňajšej streľby 31. augusta 2019. (Autor: TASR)

  Ator (36) pochádzal z texaského mesta Odessa, ktoré bolo dejiskom jeho streľby.

  Zo súdnych záznamov, ktoré sú verejne dostupné na internete, vyplýva, že Ator bol v roku 2001 zadržaný v súvislosti s priestupkom, ktorý mu však podľa miestnych zákonov nebránil v legálnom zadovážení si strelnej zbrane.

  Miestne úrady však zatiaľ nepotvrdili, akým spôsobom páchateľ zbraň nadobudol. K streľbe došlo v sobotu popoludní v oblasti mesta Odessa, približne 480 kilometrov západne od Dallasu.

  Pôvodné chaotické správy hovorili o tom, že strieľať začali zrejme až dvaja páchatelia jazdiaci na autách. Následne sa však vyjasnilo, že išlo len o jedného strelca, ktorého napokon zabili policajti. 

  Vodiča jazdiaceho na vozidle značky Honda sa najskôr pokúsil zastaviť člen policajnej hliadky v blízkosti mesta Odessa. Muž však zastaviť odmietol a policajta postrelil. Neskôr svoje auto opustil a ukradol poštové vozidlo.

  Z neho potom strieľal na náhodné obete, napríklad na hostí reštaurácie a na ľudí v obchodnej zóne 116-tisícového mesta Odessa.

  Útočníka napokon zabili policajti počas prestrelky v blízkosti kina v tom istom meste.

  - Reklama -