nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaÚstretový krok Leyenovej voči V4? Toto má nová šéfka eurokomisie v pláne

Ústretový krok Leyenovej voči V4? Toto má nová šéfka eurokomisie v pláne

Politico s odkazom na dvoch nemenovaných vysokých úradníkov EÚ uviedol, že ide o ústretový krok von der Leyenovej voči krajinám Vyšehradskej štvorky (V4) – Poľsku, Maďarsku, Česku a Slovensku.

Niektorí lídri krajín strednej Európy totiž obvinili končiacu Európsku komisiu, že nespravodlivo kritizovala stav právneho štátu v tomto regióne. 

Jeden zo zmienených predstaviteľov uviedol, že “je pravdepodobné”, že Jourová túto pozíciu prijme, hoci iní upozorňujú, že štruktúra novej eurokomisie sa stále mení.

Ak sa Jourová stane oficiálnou kandidátkou na tento post, europoslanci by ju mohli podrobiť vypočúvaniu, keďže je členka tej istej politickej strany ako český premiér Andrej Babiš.

Věra Jourová na snímke uprostred. Zdroj: TASR

Ten čelí podozreniu, že jeho firma Agrofert zneužívala európske fondy. Napriek tomu je podľa Politico Jourová v Bruseli vnímaná ako osoba, ktorá je vo svojich rozhodnutiach politicky nezávislá od svojho straníckeho šéfa. 

Jourová má v súčasnej, dosluhujúcej eurokomisii Jeana-Clauda Junckera na starosti oblasti spravodlivosti a ochrany spotrebiteľov či otázky súvisiace s rovnými príležitosťami mužov a žien.

Už skôr naznačila, že v budúcnosti má záujem o silné ekonomické portfólio, napríklad o oblasť týkajúcu sa digitálnych technológií či problematiky medzinárodného obchodu, alebo o podpredsednícku pozíciu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -