Vo veci Ivana Kmotríka mladšieho napokon vytýčia hlavné pojednávanie

  0
  Na snímke generálny riaditeľ a viceprezident klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. (Autor: TASR)

  Odpor voči trestnému rozkazu, ktorým samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, odsúdil koncom augusta Ivana K. mladšieho, obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, na peňažný trest vo výške 5000 eur, podal tak obhajca, ako aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

  Sudca teraz vytýči termín hlavného pojednávania. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

  Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS v Pezinku obžalobu na Ivana K. mladšieho v druhej polovici augusta. Na ŠTS obžalobu zaregistrovali 15. augusta.

  “Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS obžalobu na Ivana K., obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

  V máji 2018 po skončení sa futbalového zápasu v Trnave na hracej ploche štadióna za prítomnosti viacerých osôb, ktoré sa po skončení sa futbalového zápasu nachádzali na tribúnach futbalového štadióna, prudko predpažil hore pravú ruku s otvorenou vystretou dlaňou otočenou smerom k zemi so spojenými prstmi, a to nad úroveň svojej hlavy, pričom súčasne vyslovil slová 'Heil Hitler', po vyslovení ktorých ešte chvíľku držal pravú ruku vystretú v opísanej polohe, a až následne ju pripažil,” konkretizovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

  Ako dodala, obvinený takto prezentoval pozdrav, ktorý sa spája s nacistickou ideológiou nemeckej tretej ríše na čele s Adolfom Hitlerom v rokoch 1933 – 1945 a následne s neonacistickým hnutím.

  Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) navrhol prokurátorovi obžalovať Ivana K. mladšieho z úmyselného prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, keď mal po finále Slovenského pohára vo futbale 2017/2018 medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok použiť nemecký nacistický pozdrav na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

   

  - Reklama -