Tak predsa! Ide o obvineného Ivana Kmotríka mladšieho

  0
  Na snímke Ivan Kmotrík ml. (Autor: TASR)

  Odpor voči trestnému rozkazu, ktorým samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, odsúdil koncom augusta Ivana Kmotríka mladšieho, obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, na peňažný trest vo výške 5000 eur, podal tak obhajca, ako aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

  Sudca teraz vytýči termín hlavného pojednávania. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

  “Trestný rozkaz ŠTS v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, bol našej advokátskej kancelárii doručený 26. augusta, keď sme sa s jeho obsahom oboznámili. Podľa našich informácií proti trestnému rozkazu podal ako prvý odpor prokurátor ÚŠP ešte pred tým, ako bol našej advokátskej kancelárii doručený, v dôsledku čoho je súd v predmetnej veci povinný vytýčiť termín hlavného pojednávania, vykonať navrhované dôkazy a opätovne rozhodnúť vo veci samej,” uviedol pre TASR advokát Juraj Kuráň z advokátskej kancelárie Kuráň & Marková. Advokát na záver zdôraznil, že ich advokátska kancelária podala odpor až po tom, ako bol podaný prokurátorom ÚŠP.

  “Prokurátor ÚŠP podal odpor v zákonnej lehote. Podrobnosti zatiaľ uvádzať nebudeme, vyplynú z konania v prípade, ak bude nariadené hlavné pojednávanie,” zareagovala pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

  Prokurátor ÚŠP pôvodne podal na ŠTS v Pezinku obžalobu na Ivana Kmotríka mladšieho v druhej polovici augusta. Na ŠTS obžalobu zaregistrovali 15. augusta.

  “Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS obžalobu na Ivana K., obvineného z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. V máji 2018 po skončení sa futbalového zápasu v Trnave na hracej ploche štadióna za prítomnosti viacerých osôb, ktoré sa po skončení sa futbalového zápasu nachádzali na tribúnach futbalového štadióna, prudko predpažil hore pravú ruku s otvorenou vystretou dlaňou otočenou smerom k zemi so spojenými prstmi, a to nad úroveň svojej hlavy, pričom súčasne vyslovil slová 'Heil Hitler', po vyslovení ktorých ešte chvíľku držal pravú ruku vystretú v opísanej polohe, a až následne ju pripažil,” konkretizovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

  Ako dodala, obvinený takto prezentoval pozdrav, ktorý sa spája s nacistickou ideológiou nemeckej tretej ríše na čele s Adolfom Hitlerom v rokoch 1933 – 1945 a následne s neonacistickým hnutím.

  Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) navrhol prokurátorovi obžalovať Ivana Kmotríka mladšieho z úmyselného prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, keď mal po finále Slovenského pohára vo futbale 2017/2018 medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok použiť nemecký nacistický pozdrav na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu