nedeľa, 13 júna, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna V Británii zatkli dvoch mužov, po ktorých pátrali slovenské úrady

V Británii zatkli dvoch mužov, po ktorých pátrali slovenské úrady

Mohammeda Patmana (54) a Daryu Khana Safiho (49), oboch pôvodom z Afganistanu, zatkla polícia v ich domoch v Londýne a Coventry.

Britská polícia začala vyšetrovať Patmana a Safiho v októbri minulého roku po tom, ako ich slovenské úrady upozornili na pripravovaný plán vraždy.

Polícia monitorovala oboch mužov, keďže sa pripravovali na viaceré cesty do Rakúska a na Slovensko, kde muži podľa vyšetrovateľov sledovali svoju obeť.

Polícia získala záznamy z mobilného telefónu a internetu oboch mužov, ktoré podľa polície ukazujú, že diskutovali o možnom pláne na vykonanie vraždy vrátane plánovania činov doma aj v cudzine.

Patmana a Safiho zadržiavajú na základe európskych zatykačov a teraz čelia vydaniu na Slovensko. Uvalili na nich väzbu, až kým 12. septembra nepredstúpia pred westminsterský súd.

Podľa Matthewa Perfecta z NCA oboch mužov zatkli vďaka vynikajúcej spolupráci s kolegami zo Slovenska a v Európe.

“Po Patmanovi a Safim pátrali slovenské orgány pre mimoriadne závažný zločin plánovania spáchania vraždy prvého stupňa,” uviedol Perfect.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 22:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -