piatok, 3 júla, 2020
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Zhruba 2000 ľudí chce dokázať, že mesto Bielefeld neexistuje

Zhruba 2000 ľudí chce dokázať, že mesto Bielefeld neexistuje

Predstavitelia Bielefeldu ležiaceho v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vyhlásili túto súťaž koncom augusta. Záujemcov o štedrú odmenu pritom povzbudili slovami “kreativite sa medze nekladú”.

Zároveň však upozornili, že odmenu udelia len po predložení nevyvrátiteľného dôkazu o svojej neexistencii. 

Do súťaže sa dalo elektronicky prihlásiť do utorňajšej noci, pričom marketingová agentúra v Bielefelde uviedla, že do tohto termínu dostala 2000 e-mailov, z ktorých až 300 pochádzalo od zahraničných uchádzačov o odmenu.

Výsledky má mesto zverejniť 17. septembra. Myšlienku, že Bielefeld neexistuje, začal šíriť počítačový odborník Achim Held, ktorý v roku 1994 zverejnil takéto satirické tvrdenie na internete, pričom si ním chcel “vystreliť” z online konšpiračných teórií. 

Tzv. Bielefeldská konšpirácia sa následne uchytila a stala trvale populárnou aj na verejnosti, pričom existenciu mesta raz zo žartu spochybnila dokonca aj nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Tá raz o Bielefelde hovorila ako o meste, ktoré “sa údajne nachádza približne 330 kilometrov západne od metropoly Berlín”. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Poľsko je pre nás vzorom v boji proti korupcii, uviedol Matovič vo Varšave

Poľsko bolo pre Slovensko vzorom v boji proti komunizmu. Dnes je Poľsko v Európe vzorom v boji proti korupcii a v čerpaní európskych prostriedkov, v čom sa...

Francúzsky premiér podal demisiu

Francúzsky premiér Édouard Philippe odovzdal v piatok demisiu do rúk prezidenta Emmanuela Macrona. Oznámil to Elyzejský palác a informáciu priniesla agentúra DPA.

V Česku sa opäť zrýchlil nárast počtu nakazených koronavírusom

V Česku sa po troch dňoch spomaľovania nárast v počte ľudí nakazených novým koronavírusom opäť zrýchlil - za štvrtok ich bolo 132....

Johnson vyzýva na zodpovednosť. Británia otvára od soboty bary

Britský premiér Boris Johnson vyzval obyvateľov krajiny, aby "konali zodpovedne", keď sa v sobotu po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 12:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky