utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Takže takto! Sulík adresoval odkaz o demokracii, poslal ho svojim kritikom

Takže takto! Sulík adresoval odkaz o demokracii, poslal ho svojim kritikom

„Demokratická platforma je super,“ uviedol Sulík. S názormi novej platformy vo všetkom súhlasí a dúfa, že platforma spôsobí v strane diskusiu.

Reagoval tak na oznámenie novej platformy, ktorú na sobotňajšej tlačovej konferencii predstavili členovia SaS, ktorí sa na mimoriadnom kongrese strany nezúčastnili.

„Demokracia znamená, že rozhoduje väčšina. To znamená, že sa bude robiť to, čo povie väčšina,“ uviedol Sulík. Vzhľadom na to, že ho volilo 135 z 213 členov strany uviedol, že má teda mandát na vedenie SaS do parlamentných volieb.

V relácii taktiež dodal, že jeho zvolením implicitne kongres potvrdil jeho prvé miesto na kandidátke. O ostatných miestach bude podľa neho rozhodovať Republiková rada.

To, či bude na druhom mieste podpredseda strany Ľubomír Galko, je podľa neho možné.

V reakcii na tvrdenia predsedníčky poslaneckého klubu SaS Natálie Blahovej o tom, že Sulík verí v existenciu skupiny v rámci strany, ktorá mu škodí, uviedol, že nebude interné záležitosti strany komentovať.

„Prieskumy netreba preceňovať,“ uviedol predseda liberálov na klesajúce preferencie strany v porovnaní s volebným výsledkom v roku 2016.

Dodal, že v tých istých voľbách prieskumy odhadovali SaS päť percent a nakoniec ich bolo 12 percent. Uviedol, že aj keď vtedy neexistovalo PS/Spolu, tak existovala Sieť Radoslava Procházku, ktorá mohla SaS uberať hlasy.

„My sme možno jediná strana, kde má volič maximálnu istotou, že nepôjdeme po voľbách so Smerom do vlády,“ povedal Sulík a dodal, že je to uveriteľné ešte Igorovi Matovičovi (OĽaNO).

Na otázku, či to neplatí aj o strane exprezidenta republiky Andreja Kisku a koalícii PS/Spolu odpovedal Sulík s tým, že SaS mala záujem pridať sa k ich paktu o neútočení.

To však padlo na tom, že podľa Sulíka odmietli vsunúť do paktu deklaráciu vylučujúcu povolebnú spoluprácu so Smerom. „Nech si to volič vyhodnotí,“ doplnil.

Zopakoval, že SaS je pripravená ísť do vlády so všetkými okrem už spomínaného Smeru, SNS a ĽSNS.

Štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú (Smer-SD) mal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) odvolať skôr, ako sa rozhodla odísť sama, myslí si Sulík.

Podľa neho by nemala byť ani sudkyňa. Na Pellegriniho výzvu, či nemá sám odísť z politiky, Sulík reagoval, že „nie som žiadnym poslancom, idem sa postaviť pred voličov, aby povedali, či chcú, aby som bol poslancom, tak už neviem, čo mám viac urobiť,“ reagoval Sulík.

Predseda liberálov opätovne obhajoval aj návrh SaS na bezplatné sterilizácie v rómskych osadách.

„My sme navrhli, aby boli sterilizácie naďalej dobrovoľné, ale nech to v prípade rómskych osád zaplatí zdravotná poisťovňa.“

Doplnil, že zaplatiť 200 eur za sterilizáciu je oveľa lacnejšie, ako „nejaké dieťa živiť x rokov“.

„Keď má nejaká žena z rómskej osady štyri deti a nechce mať ďalšie a nemá peniaze na tú sterilizáciu, tak jej to radšej zaplaťme cez poisťovňu,“ uzavrel.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 18:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -