sobota, 31 júla, 2021
27.4 C
Bratislava
ÚvodArénaSúdna rada nezvolila šéfa Najvyššieho súdu. Hlasovali aj o Harabinovi

Súdna rada nezvolila šéfa Najvyššieho súdu. Hlasovali aj o Harabinovi

Do druhého kola postúpili sudkyne Jana Bajánková a Soňa Mesiarkinová. Počet odovzdaných platných lístkov bol 17 z 18. Bajánková získala osem hlasov, proti boli dvaja, zdržali sa siedmi.

Za Ivettu Macejkovú hlasoval jeden člen Súdnej rady, proti boli piati a zdržali sa 11. Za sudkyňu NS SR Mesiarkinovú hlasovalo sedem členov, proti boli dvaja a zdržali sa ôsmi členovia Súdnej rady.

Za Štefana Harabina, ktorý sa nezúčastnil pondelkového verejného vypočutia, nehlasoval ani jeden z členov Súdnej rady. Proti jeho zvoleniu boli 14 členov a zdržali sa v jeho prípade traja členovia.

Harabin aj keď minulý týždeň vo štvrtok (5.9.) stiahol svoju kandidatúru na tlačovej konferencii, Súdnej rade nezaslal do pondelka písomne, že sa kandidatúry vzdal.

Napokon ani v druhom kole rada nezvolila nového predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR, keďže ani Bajánková ani Mesiarkinová nezískali nadpolovičnú väčšinu hlasov. 

Podobne ako v prvom kole platných hlasovacích lístkov bolo odovzdaných len 17. Obe voľby boli tajné. Za sudkyňu NS SR Bajánkovú hlasovalo deväť členov, proti dvaja a zdržali sa šiesti členovia Súdnej rady.

Rovnako za sudkyňu NS SR Mesiarkinovú hlasovalo sedem, proti dvaja a zdržali sa ôsmi členovia Súdnej rady. 

O novom predsedovi NS SR bude Súdna rada rozhodovať najskôr po 45 dňoch a najneskôr do 120 dní.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -