štvrtok, 21 januára, 2021
4.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Kedy by sa migranti do Nemecka nedostali? Odpoveď ponúkol Orbán

Kedy by sa migranti do Nemecka nedostali? Odpoveď ponúkol Orbán

Orbán zároveň obvinil staré členské krajiny z toho, že využívajú nových členov bloku ako obetných baránkov a zvaľujú na nich vinu za svoje vlastné problémy. Vyjadril sa tak vo verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió.

Maďarský premiér sa ako obvykle venoval aj problematike migračnej krízy. Vyslovil pritom názor, že ak by boli v roku 2015 členmi EÚ krajiny ako Srbsko, nelegálni migranti by sa do Nemecka nedostali.

Orbán ďalej vyjadril očakávanie, že bývalý maďarský minister spravodlivosti László Trócsányi zažije “búrlivé chvíle” počas nadchádzajúcich vypočúvaní v europarlamente, ktorý bude následne hlasovať o zložení novej Európskej komisie.

Trócsányi bol nominovaný na post európskeho komisára pre susedskú politiku a rozširovanie. Podľa Orbána sa profesionalita maďarského kandidáta nedá spochybňovať.

Jediné, voči čomu by mohli niektorí namietať, je skutočnosť, “že je Maďar”, domnieva sa Orbán.  

Agentúra AP v tejto súvislosti pripomína, že Maďarsko čelí konaniu EÚ ohľadne ohrozenia zásad právneho štátu. Viaceré zo sporných zákonov boli pritom prijaté práve v období, keď bol Trócsányi ministrom spravodlivosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 16:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky