Polovica migrantov zo záchranárskej lode už vystúpila na talianskom ostrove

  0
  Ilustračná snímka (Autor: TASR)

  Týchto migrantov radšej previezli na Lampedusu v malých člnoch patriacich pobrežnej stráži a neumožnili lodi Ocean Viking priamo zakotviť v prístave.

  Loď Ocean Viking, ktorá už niekoľko dní apelovala na poskytnutie bezpečného prístavu pre migrantov, prevádzkujú humanitárne organizácie Lekári bez hraníc (MSF) a SOS Mediterranée.

  “Naše tímy cítia úľavu, že muži, ženy a deti sa nakoniec dostali na bezpečné miesto,” napísali obe humanitárne organizácie na Twitteri.

  Plavidlo Ocean Viking dostalo v sobotu povolenie na vylodenie migrantov v Taliansku.

  Loď mala na palube vyše 80 migrantov, ktorých zachránila pri dvoch akciách: minulú nedeľu 8. septembra vzala 50 migrantov z gumového člna, ktorých z Líbye poslali na cestu do Európy prevádzači. Ďalších 34 migrantov zachránila v Stredozemnom mori o deň neskôr. Dvoch z týchto ľudí – ženu vo vysokom štádiu tehotenstva a jej manžela – medzičasom previezli na Maltu.

  Nemecko prijme 24 migrantov z lode Ocean Viking, uviedla ešte ANSA.

  Taliansko má prijať 24 ďalších migrantov, rovnaký počet prevezme Francúzsko. Portugalsko sa postará o ôsmich a Luxembursko o dvoch migrantov, dodala informácie tlačová agentúra DPA.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu