utorok, 3 augusta, 2021
21.8 C
Bratislava
ÚvodArénaSchválené zákony z dielne SNS zhltnú milióny: Takto to komentoval Danko

Schválené zákony z dielne SNS zhltnú milióny: Takto to komentoval Danko

Digitálne médiá v súčasnosti podľa neho “valcujú” tie printové, pričom zvádzajú nerovnoprávny boj. Cieľom návrhu zákona tak podľa jeho slov bolo pomôcť dorovnať podmienky printových a digitálnych médií.

“SNS navrhla zákon, ktorý by mohol pomôcť printovým médiám zlepšiť ich ekonomickú bilanciu, ale súčasne aj zachovať klasické štandardné redakcie poctivých novinárov, ktorí si musia sadnúť k svojmu počítaču, zodpovedajú za svoju informáciu a nemôžu zverejňovať neoverené hlúposti,” priblížil Danko.

Návrh zákona, ktorým sa zníži DPH na noviny, časopisy a periodiká tiež ilustrované alebo obsahujúce reklamný materiál, vychádzajúce najmenej štyrikrát týždenne, na 10 %, v utorok schválil parlament.

Okrem toho plénum schválilo aj ďalší zákon z dielne SNS, ktorým sa rušia koncesionárske poplatky pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi.

Poslanec SNS Karol Farkašovský poznamenal, že to bude znamenať výpadok 8 miliónov eur v rozpočte Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

“Po diskusiách je zabezpečené, že tento výpadok bude vykrytý zo štátneho rozpočtu,” dodal s tým, že sa na tom dohodli aj v koalícii.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -