Kto rozoštváva SaS? Mihál odštartoval reči o intrigánoch v SaS, ale tvrdí: Neútočíme na iné strany!

0
Jozef Mihál (Autor: TASR)

Slová Juraja Mihála nenechali chladnými europoslankyňu za SaS Luciu Ďuriš Nicholsonovú.

„Dnes to za mňa všetko nahlas povedal Jozef Mihál a tí, ktorí naďalej klamú o Mihálovom odchode a mojom pozastavení členstva, by sa mali hanbiť. Dúfam, že SaS sa očistí a po očiste bude ešte silnejšia ako predtým,” napísala na facebooku.

Zdroj: Facebook/Luciia Ďuriš Nicholsonová

Bývalý politik SaS Juraj Miškov vzápätí obvinil Galka, že v roku 2013 presvedčil Richarda Sulíka o imaginárnom biznis krídle v SaS, a preto odišlo zo SaS takmer 100 ľudí.

„Úspešne zapracoval aj na vyštvaní ďalších potenciálnych konkurentov s nejakým politickým výtlakom (Mihál, Poliačik, Nicholsonová…),” reagoval Miškov.

Predseda  SaS Richard Sulík celý deň nereaguje na telefonáty a neodpovedá na to, čo sa deje uňho  v strane.

ParlamentnéListy.sk oslovili aj Ľubomíra Galka. Všetky tieto reči považuje za klamstvo. Podľa Galka označoval Mihál pri odchode za problém Sulíka, a nie jeho.

„Pošlite do čerta predsedu, a vrátim sa,” pripomína Mihálove esemesky po jeho odchode zo strany.

„Pamätám si, keď Mihál odstupoval, o Galkovi nebola ani zmienka, zaujímavé, že to vyťahuje  pred voľbami. A Lucia Nicholsonová bola vždy blízkou spolupracovníčkou Mihála, robili spolu aj na ministerstve práce, teraz zasa stojí za ním,” vyhlásila pre ParlamentnéListy.sk poslankyňa SaS Natália Blahová.

Stručný je s malým odstupom času aj Jozef Mihál, ktorý na intrigy v SaS upozornil.

„Išlo o rozhovor na rozličné témy. Ako vidím, najviac čitateľov a novinárov zaujala tá pasáž, kde hovorím o svojom odchode zo SaS na prelome rokov 2016/2017. Opakujem, jedným z dôležitých dôvodov môjho odchodu boli zlé vzťahy vo vnútri strany a osobne pán Ľubomír Galko,” uviedol Mihál v rozhovore pre ParlamentnéListy.sk.

Z kongresu SaS v minulosti, keď ešte svorne stáli vedľa seba Galko, Sulík aj Mihál. Zdroj: SITA

Pán Mihál, Lucia Nicholsonová má pozastavené členstvo v SaS a veľmi s vami súhlasí.  V minulosti sa vyjadrila, že má ponuky iných politických strán, je jedna z nich aj od Spolu?

Politika strany Spolu nie je lanáriť politikov iných strán alebo útočiť dokonca na iné strany. Ja napríklad želám strane SaS úspechy, želám si, aby bola strana silná a Lucii Nicholsonovej prajem čo najviac úspešných bodov v Európskom parlamente.

Uznajte, že toto znie komicky. Hovoríte, že neútočíte a všetci dnes riešia vaše tvrdé slová proti Ľubomírovi Galkovi.

Nemyslel som, že to, čo bolo počas mojej éry v SaS, bude mať také pokračovanie, že Ľubomír Galko zaútočí dokonca až na samotného predsedu strany. Ale ako vidíme, stalo sa. Otvorene treba povedať, že za tými rozbrojmi je Ľubomír Galko. Povedal som k tomu všetko, čo bude ďalej, je už internou vecou strany Sloboda a Solidarita.

Nezbierate týmito vyhláseniami, ktoré poukazujú na rozoštvanosť v SaS, politické body pre stranu, v ktorej sa angažujete teraz?

Len konštatujem, čo sa deje. Bol by som rád, keby bola SaS silný a spoľahlivý partner.

Autor: Lucia Balichová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu