nedeľa, 11 apríla, 2021
11.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Kauza prípravy vraždy Volzovej: Rusko a mafiáni opäť pred súdom

Kauza prípravy vraždy Volzovej: Rusko a mafiáni opäť pred súdom

Proces sa uskutočňuje za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) v Bratislave. Na hlavné pojednávanie eskortovali príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) všetkých troch spoluobžalovaných, a to na doživotný trest odňatia slobody odsúdeného bosa skupiny sýkorovcov Róberta L., alias Kýbla, na doživotie odsúdeného banskobystrického bosa Mikuláša Č. a jeho komplica Miloša K.

V piatok má byť vypočutá len svedkyňa a poškodená Volzová, ktorej vypočutie navrhol prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave Michal Šúrek i obhajoba. Prítomný je aj Pavol Rusko, ktorý musí povinne po rozhodnutí Krajského súdu (KS) v Bratislave nosiť elektronický náramok. V súdnej sieni je aj zástupca Volzovej Roman Kvasnica.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo v máji tohto roku. Kýbel účasť na príprave vraždy rovnako ako Pavol Rusko poprel. Mikuláš Č. a Miloš K. sa k činu priznali.

Polícia začala prípad riešiť na základe výpovede Mikuláša Č. Práve on mal vypovedať, že si Pavol Rusko v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 +589 Dnes Úmrtí 10,565 +78 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 11. apríla 2021 - 11:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -