Trump sa na Twitteri vysmial environmentálnej aktivistke Grete

  0
  Greta Thunbergová (Autor: TASR)

  “Ako sa opovažujete? Ocitli sme sa na prahu masového vymierania a napriek tomu jediné, o čom dokážete hovoriť, sú peniaze. Ste pre nás sklamaním,” vytkla počas summitu švédska aktivistka svetovým lídrom.

  Šéf Bieleho domu reagoval na jej vyhlásenie v pondelok vo večerných hodinách tweetom, v ktorom napísal: “Pôsobí ako veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a krásnu budúcnosť. Je to také milé!”

  Trump sa nakoniec napriek svojim skorším vyhláseniam na summite tiež na niekoľko minút ukázal.

  Osobitný vyslanec OSN pre klimatický summit Luis Alfonso de Alba označil krátku prítomnosť amerického prezidenta na summite za víťazstvo.

  “Mať prezidenta USA v miestnosti je podľa mňa veľmi pozitívny signál,” uviedol de Alba.

  Generálny tajomník OSN António Guterres v pondelok po skončení medzinárodného summitu oznámil, že 77 krajín (vrátane Slovenska) sa zaviazalo, že do roku 2050 dosiahne uhlíkovú neutralitu, hoci tieto krajiny spoločne vyprodukujú oveľa menej než polovicu celosvetových emisií oxidu uhličitého.

  De Alba v tejto súvislosti zdôraznil, že medzi 77 krajinami zaväzujúcimi sa k uhlíkovej neutralite do roku 2050 nie sú najväčší znečisťovatelia – Čína, Spojené štáty, India, Rusko a Japonsko.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu