pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaStroskotala kandidatúra političky, ktorú si vybrala Leyenová

Stroskotala kandidatúra političky, ktorú si vybrala Leyenová

Za vymenovanie tejto Rumunky, ktorú si vybrala do svojho tímu nadchádzajúca predsedníčka EK Ursula von der Leyenová, hlasovalo na zasadnutí v Bruseli šesť členov JURI, ďalších 15 však bolo proti a dvaja sa hlasovania zdržali.

Kandidatúra Plumbovej, rumunskej sociálnodemokratickej političky, tak stroskotala. Europoslanci Plumbovej podľa APA vyčítali “vážne problémy s integritou” a nejasnosti okolo majetkových pomerov.

Okrem Plumbovej mal daný výbor vo štvrtok mimoriadne vypočúvať aj Lászlóa Trócsányiho, nominanta do EK z Maďarska, ktorý má mať na starosti agendu rozširovania a susedskú politiku.

Procedúra spojená s vymenovaním 26 členov budúcej EK pod vedením von der Leyenovej vyžaduje od každého kandidáta, aby predložil Európskemu parlamentu vyhlásenie o majetkových pomeroch s uvedením aktív a nehnuteľností, ako aj predchádzajúcej podnikateľskej činnosti.

Na základe tohto dokumentu poslanci EP povolia alebo zabránia vstupu nominantov na eurokomisárov do ďalšej fázy vypočúvania.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img