VIDEO Sulík: Ľudí okolo Galka a Rajtára na kandidátku nenavrhnem. Predstavujú extrémne riziko

  0
  Na archívnej snímke zľava generálny manažér SaS Roman Foltin, podpredsedníčka strany SaS Jana Kiššová, predseda strany Richard Sulík (Autor: TASR)

  Doplnil, že na kandidátku nepatria ľudia, o ktorých nemá istotu, že budú stabilnými a spoľahlivými partnermi pre vznik pravicovej vlády.

  “Predstavujú extrémne riziko, že po voľbách odídu zo strany SaS, z poslaneckého klubu SaS,” povedal Sulík. Pripustil, že niektorí stranu opustia, pričom ich vyzval k vyvodeniu osobnej zodpovednosti.

  Sulík podľa svojich slov nechce mať na kandidátke ľudí, ktorí spochybňovali zvolanie septembrového mimoriadneho kongresu, na ktorom si šéf SaS nechal potvrdiť svoju pozíciu.

  Na snímke zľava Jozef Rajtár, Jana Kiššová, Natália Blahová a Ľubomír Galko. Zdroj: TASR

  Zvolanie kongresu, ako aj jeho výsledky odmietli prijať okrem Galka a Rajtára aj podpredsedníčka SaS Jana Kiššová alebo predsedníčka poslaneckého klubu strany Natália Blahová.

  Tí následne založili v rámci strany platformu s názvom Demokratické jadro.

  Šéf SaS zopakoval, že na kandidátke budú len takí ľudia, za ktorých dá “ruku do ohňa” a na ktorých sa vie stopercentne spoľahnúť, že po voľbách bude poslanecký klub stabilný. “Za toto ručím, toto sú tie kritériá, podľa ktorých budem zostavovať kandidátku,” povedal Sulík.

  Sulík tiež povedal, že ho mrzí, že Kiššová odmieta byť na jeho návrhu kandidátky, ponúkal jej tretie miesto. Svoj návrh povedie on, na druhé miesto zaradí europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú.

  Mimoriadny nominačný kongres SaS bude 5. októbra v Jasnej, Sulík ho zvolal na základe žiadosť štvrtiny členov. Na kongrese budú členovia schvaľovať kandidátku do volieb.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu