Nemecko zažíva prudký nárast útokov voči príslušníkom komunity LGBTI

  0
  Učastníci pochodu Gay Pride (Autor: TASR)

  Nemecká polícia zaznamenala v roku 2013 podľa údajov ministerstva 50 útokov voči lesbám, gejom, bisexuálom, transrodovým osobám a intersexuálom. V roku 2018 už takýchto útokov polícia zaregistrovala 97 a len v prvom polroku aktuálneho roka 2019 ich zaznamenala 58.

  Doris Achelwilmová, poslankyňa Spolkového snemu za ľavicovú stranu Die Linke, vládu v súvislosti s týmito údajmi vyzvala, aby situáciu nebrala na ľahkú váhu a zaoberala sa ňou na nadchádzajúcom stretnutí krajinských ministrov vnútra.

  “Nárast násilností nie je náhodný,” uviedla. “Vychádza zo spoločenskej atmosféry, ktorá vystavuje menšiny tlaku a ohrozuje ich novým spôsobom,” dodala.

  Okrem nárastu v počte útokov voči príslušníkom sexuálnych menšín došlo podľa spolkového ministerstva vnútra v tomto roku tiež k zvýšenému počtu škôd na majetku spôsobených odporcami LGBTI.

  Helmut Metzner, hovorca Združenia lesieb a gejov Nemecka (LSVD), uviedol, že údaje ministerstva odrážajú len zlomok skutočne zločinov z nenávisti, ktoré boli spáchané voči príslušníkom komunity LGBTI.

  “Zaviesť sa musia účinné opatrenia na prevenciu, zaznamenávanie trestných činov a trestné stíhanie,” povedal v tejto súvislosti.

   

  - Reklama -