nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodArénaOrbána nešetrite, odkázala Amnesty International do Fínska

Orbána nešetrite, odkázala Amnesty International do Fínska

V otvorenom liste Amnesty žiada Rinneho, aby sa s Orbánom porozprával o stave súdnictva v krajine, o zámere maďarskej vlády opätovne modifikovať ústavu, ale aj o roky trvajúcej sérii útokov budapeštianskeho kabinetu voči občianskej sfére.

Signatári otvoreného listu vyzvali fínskeho ministerského predsedu, aby sa verejne postavil na stranu perzekvovaných sudcov a mimovládne organizácie.

Komerčná spravodajská televízia HírTV v súvislosti s Rinneho návštevou poznamenala, že dvojstranné vzťahy Maďarska a Fínska sa ochladili v čase, keď sa v Helsinkách rozhodli, že Fínsko v rámci predsedníctva v EÚ pokročí v právnom konaní voči Maďarsku v otázke dodržiavania princípov právneho štátu.

Televízia pripomenula, že predchádzajúca predsedajúca krajina, ktorou bolo Rumunsko, sa touto otázkou nezaoberala.

Maďarská vláda už viackrát kritizovala Helsinki za to, že chcú postúpiť ďalej v právnom konaní voči Budapešti. Orbán tvrdil, že Fínsko má odlišný právny systém, nemá ústavný súd a dohľad nad akadémiou vied tam má rezort školstva.

Šéfka maďarského rezortu justície Judit Vargová v Bruseli kritiku Maďarska označila za “ďalšiu etapu pomsty síl podporujúcich prisťahovalectvo”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 15:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -