piatok, 17 septembra, 2021
18.2 C
Bratislava
ÚvodArénaNa počesť Chiraca zvonil zvon v Notre-Dame. Prvýkrát od ničivého požiaru

Na počesť Chiraca zvonil zvon v Notre-Dame. Prvýkrát od ničivého požiaru

Ako informoval spravodajský server France Info, vzhľadom na to, že Chrám Matky Božej je po požiari bez dodávok elektriny, prvýkrát od druhej svetovej vojny zvon Emmanuel rozozvučal zvonár ručne.

Zvon Emmanuel je druhý najväčší vo Francúzsku – po zvone La Savoyarde zo zvonice chrámu Sacré-Coeur na parížskom Montmartri. V parížskej katedrále Notre-Dame je ešte jeden veľký zvon – Marie.

Požiar katedrály, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie historické pamiatky Európy, sa podarilo uhasiť až po deviatich hodinách. Oheň zničil strechu chrámu, ako aj štíhlu vežu nad krížením lodí, ktorá sa zrútila do vnútra chrámu.

Ku katastrofe došlo v čase, keď boli na tejto veži – takzvanom sanktusníku – vykonávané renovačné práce.

Katedrála sv. Sulpícia je po Chráme Matky Božej druhým najväčším chrámom v Paríži. Dňa 17. marca – mesiac pred požiarom v katedrále Notre-Dame – došlo k požiaru aj v tomto chráme. Požiar sa rozšíril na vitráže nad vstupnými dverami. Polícia neskôr potvrdila, že šlo o úmyselne založený požiar.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 17. septembra 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -