Gott bude mať štátny pohreb, ak bude jeho rodina súhlasiť, povedal Babiš

  0
  Karel Gott (Autor: TASR)

  “Vláda schvaľuje usporiadanie štátneho pohrebu na uctenie si pamiatky Karla Gotta, v prípade súhlasu jeho rodiny. Čakáme na vyjadrenie rodiny, či si to bude želať,” oznámil Babiš. V deň pohrebu bude vyhlásený štátny smútok a “štátna vlajka bude na úradných a verejných budovách vyvesená na pol žrde alebo stožiaru”, uviedol.

  Dátum pohrebu zatiaľ nie je jasný. “Neriešili sme to, čakáme na vyjadrenie rodiny,” dodal český premiér po mimoriadnom zasadnutí vlády.

  Babiš ešte pred týmto zasadaním uviedol, že navrhne vláde, aby sa krajina rozlúčila so zosnulým spevákom formou štátneho pohrebu v katedrále svätého Víta. Po zasadnutí nechcel špekulovať, či by sa pohreb mohol na želanie rodiny uskutočniť aj inde než v katedrále svätého Víta, informoval server Novinky.cz.

  Usporiadanie štátneho pohrebu má aj podporu prezidenta Miloša Zemana. Ten podľa svojho hovorcu Jiřího Ovčáčka “plne podporuje návrh usporiadať majstrovi Karlovi Gottovi štátny pohreb v katedrále a vyhlásiť v tento deň štátny smútok”.

  Štátne vlajky na Pražskom hrade a v Lánoch už v stredu z rozhodnutia prezidenta Zemana stiahli na pol žrde. Bude to tak až do štátneho pohrebu Karla Gotta, oznámil tiež Ovčáček.

   

  - Reklama -