Sankcie USA sú ekonomickou a politickou chybou, povedal Bruno Le Maire. Budeme sa brániť

  0
  Francúzsky minister hospodárstva a financií Bruno Le Maire (vľavo) a nemecký spolkový minister hospodárstva Peter Altmaier (vpravo) (Autor: TASR)

  Odpoveď na clá USA je potrebné zosúladiť na európskej úrovni, uviedla hovorkyňa francúzskej vlády Sibeth Ndiayeová pre stanice BFMTV a RMC. Nespresnila, ktorých produktov z USA by sa mohli dotknúť. Minister financií a hospodárstva Bruno Le Maire povedal, že sankcie Spojených štátov sú “ekonomickou a politickou chybou”.

  USA ohlásili, že prijmú clá na import produktov z EÚ. Od 18. októbra bude na dovoz lietadiel platiť dodatočné clo vo výške 10 %, na mnohé ďalšie tovary bude platiť clo vo výške 25 %, uviedli v stredu (2. 10.) predstavitelia americkej administratívy.

  Svetová obchodná organizácia (WTO) v stredu povolila Spojeným štátom uvaliť dovozné clá na tovary z EÚ v hodnote 7,5 miliardy USD (6,86 miliardy eur) za nelegálne dotácie pre európskeho výrobcu lietadiel Airbus.

  “Už niekoľko mesiacov opakovane hovoríme Spojeným štátom, že je lepšie hľadať riešenia obchodných konfliktov prostredníctvom rokovaní,” uviedla Ndiayeová.

   

  - Reklama -