pondelok, 1 marca, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Dávajú bývalí spojenci od Jankovskej ruky preč? Som prekvapený - reaguje...

Dávajú bývalí spojenci od Jankovskej ruky preč? Som prekvapený – reaguje Kaliňák. Vyjadril sa aj Flašík

Spolužiaci

Bývalý  minister vnútra Robert Kaliňák sa  s Monikou Jankovskou pozná dlhé roky, kedysi boli aj spolužiakmi. Pretláčal  ju aj na post štátnej tajomníčky rezortu  spravodlivosti. “Keby to tak  bolo,  tešil by som  sa,” reagoval Kaliňák v roku 2014 na snahy SMER-u dosadiť Jankovskú do funkcie št.  tajomníčky. Dnes  je exminister  prekvapený. “Už  som mimo  politiky a s novinármi nekomunikujem. 

Na snímke R. Kaliňák, Zdroj: TASR

Poviem len  toľko – polícia koná  a verím,  že sa všetci  dozvieme pravdu,” reagoval  najskôr  stroho  pre ParlamentnéListy.sk exminister,  dnes podnikateľ R.Kaliňák. Na  otázku, aký má názor na najnovšie informácie z uniknutej Threemy, podľa ktorých Jankovská zabezpečovala miliónové  rozhodnutia v prospech Mariána Kočnera a rozhodne nie zadarmo, či sú  tieto informácie preňho prekvapivé, R.Kaliňák odpovedal:  “Áno. Určite áno.”

Dištancujem sa od Jankovskej

Jankovskej sestra Anna Haitová je takisto  sudkyňou Krajského súdu  v Bratislave a bola členkou  odvolacieho Senátu  v kauze Kočnerových zmeniek. Predtým, ako  sa  stala  sudkyňou pôsobila ako riaditeľka kancelárie predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina. Harabin  sa dnes od  Jankovskej otvorene  dištancuje, nahral k tomu aj video na  facebook,  kde vyhlásil, že nikdy nebola jeho človekom. 

“Mimochodom,  nikto  nie je  mojím  človekom,  lebo ja  som  celý život  rozhodoval  systémom “padni  komu padni”,” oznámil Š.Harabin cez sociálnu  sieť. 

Na snímke Š. Harabin, Zdroj: TASR

Nominácia na post sudkyne Ústavného súdu SR

Odbornosť  Moniky Jankovskej vyzdvihovala  predsedníčka  Súdnej rady SR Lenka Praženková, ktorá ju nominovala na  post sudkyne  Ústavného  súdu SR.  Ešte v januári 2019  si ju vedela predstaviť na mieste ústavnej sudkyne. Dnes ju vyzýva na prerušenie výkonu funkcie sudkyne.  “Monika  Jankovská by mala  zvážiť prerušenie funkcie sudkyne,” uviedla vo svojom  stanovisku Lenka Praženková.

Na snímke L. Praženková, Zdroj: TASR

Paradoxné je, že na vypočutí  na post ústavnej  sudkyne  padla  aj  otázka ohľadom zmeniek a Monika Jankovská ako  kandidátka uviedla:  ,,Systém prideľuje prípady jednotlivým sudcom elektronicky. Moju sestru navrhli z tohto prípadu vylúčiť, ale Najvyšší súd rozhodol opačne, a zostala. Ja to rešpektujem a navyše nemám prehľad o tomto prípade, ona sa venuje obchodnému právu a ja trestnému, takže nie je dôvod ani na odbornú diskusiu.”

Toto sú nejaké čudné hry a nepáči sa mi táto krajina

Na jar bola Monika Jankovská na titulke  spoločenského  týždenníka vyfotená so zakladateľom SMER-u Fedorom  Flašíkom,  ktorý ju mal utešovať po  rozvode. Ako vníma jej súčasnú  situáciu dnes? “To bola hlúposť,  Jankovskú poznám  ako Vaľovú alebo  Roškovú… 

Na snímke F. Flašík, Zdroj: TASR

Informácie ohľadom uniknutej Threemy som ale  vytesnil z hlavy, lebo to  je tak,  že nabudúce tam môžem byť ja alebo vy.  Uverím  až keď  rozhodnú  súdy, či už sa to týka Jankovskej alebo  Kočnera.  Toto  sú  nejaké čudné  hry a nepáči sa  mi táto krajina,”  uviedol F.  Flašík  pre  ParlamentnéListy.sk.

 

 

 

Lucia Balichová

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 01:56 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky