Slovensko čaká ochladenie, upozorňujú meteorológovia

  0
  Ilustračná snímka (Autor: TASR)

  “Cez naše územie postupuje frontálny systém spojený s tlakovou nížou, ktorá je pozostatkom hurikánu Lorenzo a prechádza cez strednú Európu od severozápadu. Jej stred sa momentálne nachádza v okolí Prahy a postupne sa presunie cez Moravu, Trenčiansky a Banskobystrický kraj ďalej na juhovýchod,” priblížili meteorológovia.

  SHMÚ vysvetlil, že táto tlaková níž aktuálne prináša veľa oblačnosti a trvalejšie zrážky na väčšine Slovenska, pričom sa ich menej vyskytuje na východe krajiny.

  Cez západné Slovensko by mal podľa meteorológov v sobotu popoludní prejsť studený front spojený s prehánkami, východ krajiny by mali zasiahnuť vo večerných hodinách, pričom sa podľa SHMÚ očakáva aj búrka.

  “Tlaková níž sa v nedeľu (6. 10.) presunie nad Rumunsko ku Karpatom, kde sa vyplní. Súčasne po jej zadnej strane k nám začne od severu prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch, čo pocítime v nedeľu na silnom severnom vetre a nízkej maximálnej dennej aj minimálnej nočnej teplote nielen v nedeľu, ale aj v úvodných dňoch budúceho týždňa,” doplnil SHMÚ.

  K aktuálnemu počasiu meteorológovia uvádzajú, že búrky na studenom fronte sa už približujú z Dolného Rakúska na krajný západ Slovenska. 

  “Na ostatnom území sa väčšinou vyskytujú trvalé zrážky,” píše dnes SHMÚ na sociálnej sieti. 

   

  - Reklama -