Mám úctu k odborom, nechcel som ich uraziť, kajal sa Danko

  0
  Andrej Danko (Autor: TASR)

  Tlačový odbor SNS informoval, že po minulotýždňovom organizovaní verejného zhromaždenia KOZ SR boli nesprávne interpretované vyjadrenia šéfa národniarov.

  Danko prezidenta KOZ Mariána Magdoška na stretnutí uistil, v žiadnom prípade nemal v úmysle sa negatívne vyjadriť na adresu členov zväzu.

  Slovo “teátro”, ktoré minulý týždeň zaznelo z Dankových úst, podľa tlačového odboru SNS nesmerovalo k verejnému zhromaždeniu. 

  “Ospravedlňujem sa členom KOZ SR, ak nadobudli negatívny dojem z mojich vyjadrení. Vôbec to však tak nebolo myslené. Teátrom som totiž označil konanie predsedu vlády, ktorý dal hlasovať o minimálnej mzde bez súhlasu koaličného partnera. To sa nikdy za 3,5 roka fungovania tejto koalície nestalo,” objasnil v stanovisku pre médiá Danko.

  Strana ďalej informovala, že na stretnutí bolo prezentované, že odborové zväzy na presadzovanie svojich požiadaviek používajú rôzne nástroje. Tie si šéf národniarov podľa vlastných slov ctí a takisto uznáva aj prácu KOZ SR.

  Navyše by chcel z podkladov odborárov čerpať aj pri zostavovaní programu SNS.

  “Mám úctu k odborovým zväzom. Bojoval som za to, aby bol už od 1. januára 2020 spustený automat minimálnej mzdy. Bola by to istota aj odborových zväzov a zamestnancov, ale aj zamestnávateľov, aby sa vedeli pripraviť. Tým by som chcel nastaviť automat na odpočítateľné položky,” uviedol Danko s tým, že by sa nemalo zabúdať ani na minimálny dôchodok.

  “Je mi ľúto, že sa to s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne a bude to až od 1. januára 2021. Vo vzťahu k minulotýždňovej situácii ma osobitne mrzí, že do koaličného sporu boli vtiahnutí odborári, ktorí v najlepšom vedomí a svedomí bojujú za svoje hodnoty. Vyjadrujem im svoj obdiv a poďakovanie za ich prácu a vážim si odborové zväzy a aj ich členov,” vyhlásil Danko.

  - Reklama -