sobota, 26 novembra, 2022
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaRezort práce zaplatí za vzdelávanie nezamestnaných 9,75 miliónov. Peniaze si rozdelia tri...

Rezort práce zaplatí za vzdelávanie nezamestnaných 9,75 miliónov. Peniaze si rozdelia tri firmy

Rezort práce uviedol, že predmetom zákazky je zabezpečenie realizácie vzdelávacích programov pre uchádzačov o zamestnanie, ktoré sa vyžadujú pri ich uplatnení na trhu práce a umožňujú im získať nové odborné vedomosti, zručnosti a schopnosti na účel výkonu profesií vo výrobných, skladových a obchodných prevádzkach, a tiež prevádzkach poskytujúcich služby.

Ministerstvo práce rozdelilo tender na niekoľko častí.

Levická spoločnosť Swot bude poskytovať vzdelávanie v oblasti skladového hospodárstva, vzdelávať bude murárov a pekárov. Celkovo za tieto služby zinkasuje 2,31 milióna eur bez DPH.

Spoločnosť Newport Group vyhrala tender na zabezpečenie vzdelávania operátorov CNC strojov, strojných zámočníkov, ľudí v oblasti automatizácie v strojárskej výrobe a obrábačov kovov.

Celkovo ministerstvo za tieto služby zaplatí 6,5 milióna eur bez DPH.

Tretia spoločnosť, Nova Training, zabezpečí vzdelávanie elektromechanikov v oblasti slaboprúdovej techniky, pričom celková hodnota tejto zákazky dosiahla 926.000 eur bez DPH.

Kritériom pre vyhodnotenie jednotlivých ponúk bola cena. Obstarávania sú financované z fondov Európskej únie. Do tendra sa zapojilo viacero spoločností, pri jednotlivých zákazkách súperili zväčša dve alebo tri firmy.

Vzdelávanie sa bude realizovať na jednotlivých úradoch práce v rámci menej rozvinutých regiónov. V tendri bola použitá elektronická aukcia a so všetkými spoločnosťami ministerstvo uzatvorilo rámcovú zmluvu.

Ministerstvo práce uviedlo, že cieľom vzdelávania a rekvalifikácie je umožniť uchádzačom o zamestnanie získať vzdelanie a prax v povolaní, ktoré im umožní uplatniť sa na trhu práce.

“Príprava uchádzačov o zamestnanie taktiež umožňuje zamestnávateľom získať pracovnú silu s kvalifikáciou, ktorú potrebujú. Pri výbere typov kurzov vychádzalo ústredie jednak z požiadaviek zamestnávateľov, voľných pracovných miest, ktoré evidujú úrady práce, ale aj z potrieb zamestnávateľov, ktoré deklarovali zamestnávateľské zväzy, a hlavne z dokumentu Prognózy vývoja trhu práce v SR, ktorý pripravilo MPSVR,” dodala hovorkyňa ministerstva práce Veronika Husárová.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -