pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodArénaMikloš: Nemám zákaz opustiť Ukrajinu. Je to klamstvo

Mikloš: Nemám zákaz opustiť Ukrajinu. Je to klamstvo

Zákaz opustiť krajinu

“Od rána mňa a moju asistentku kontaktujú novinári, ale aj iní ľudia, že čo hovorím na status poslanca Marčeka, ktorý prevzal známy konšpiračný web Hlavné správy a podľa ktorého mi ukrajinský generálny prokurátor mal dať príkaz, aby som neopustil krajinu… Celé je to, samozrejme, nezmyselná a vedomá lož,” konštatoval Mikloš.

Marček aj Hlavné správy sa podľa jeho slov odvolávajú na údajné, tri týždne staré verejné vystúpenie poslanca Alexeja Dudinského. “Poslanec Alexej Dudinskyj, ako ho nazýva vo svojom statuse Marček, neexistuje, rovnako ako Alexej Dubinskyj, ktorého uvádzajú Hlavné správy.

Je to účelové klamstvo

Existuje Alexander Dubinskyj, ten však nemal ani v parlamente ani v televízii žiadne vystúpenie, v ktorom by spomínal moje meno,” uviedol na margo zverejnených informácií.

Bývalý podpredseda vlády v tejto súvislosti ďalej zdôraznil, že z Kyjeva do Bratislavy cestoval naposledy “minulý týždeň v stredu”, pričom naspäť na Ukrajinu priletel v nedeľu večer.

Na snímke Ivan Mikloš, Zdroj: TASR

Hlavné správy v pondelok zverejnili vyjadrenie poslanca NR SR Petra Marčeka, v ktorom Marček okrem Miklošovho vyššie uvedeného zákazu vycestovania uviedol aj to, že “poslanec ukrajinského parlamentu Alexej Dubinskij o ňom hovoril v nie práve najružovejšom kontexte”.

Podľa Marčeka mal Mikloš “,radiť‘ a riadiť takú istú ekonomickú ,transformáciu‘ ako u nás, ale vraj to tam mal ešte viac ostrihať dohola. A na takéto vystrihanie na havla národného, ekonomického a prírodného bohatstva Ukrajiny sa už vraj nemohol pozerať ukrajinský generálny prokurátor, ktorý mal podľa mojich informácií dať príkaz Miklošovi, aby neopustil krajinu.”

Podniknem právne kroky

Ivan Mikloš by sa mal do Bratislavy podľa svojich slov znova vrátiť v stredu popoludní, pričom okamžite po prílete sa chce poradiť s právnikmi “na podniknutí právnych krokov voči poslancovi Marčekovi a Hlavným správam”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 25. októbra 2021 - 02:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img