Exodus v SaS pokračuje. Po Kiššovej SaS opúšťajú desiatky ďalších členov

  0
  Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie (Autor: df)

  “Pociťujem sklamanie z toho, kam sa strana, ktorú som pred desiatimi rokmi spoluzakladal, dostala. Šiel som do politiky bojovať proti korupcii a pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Dnes na tieto ušľachtilé ciele nevidím v SaS pre mňa priestor,” píše Galko.

  Či bude pokračovať v politike, sa rozhodne v blízkej budúcnosti, otvorené sú však podľa neho všetky možnosti.

  Zo strany odchádza aj poslankyňa NR SR a podpredsedníčka strany Jana Kiššová. Zároveň z postu predsedníčky poslaneckého klubu SaS odstúpila aj poslankyňa Natália Blahová, ktorú zo strany vylúčili na nedávnom kongrese.

  Predstavitelia Demokratického jadra SaS odišli zo strany po viacerých nezhodách a po tom, ako nominačný kongres rozhodol, že nebudú súčasťou kandidačnej listiny do budúcoročných parlamentných volieb. Kongres schválil návrh kandidátky predsedu strany Richarda Sulíka.

  Ľudia okolo Galka na nej nie sú. Kongres zároveň rozhodol o vylúčení Blahovej z SaS, pre údajné poškodzovanie dobrého mena strany.

  Nominačný kongres zvolal Sulík na základe žiadosti štvrtiny členov. Strana sa zišla na mimoriadnom kongrese aj začiatkom septembra, vtedy si členovia SaS predčasne volili predsedu a volebného lídra na ďalšie štyri roky.

  Zvolanie vtedajšieho kongresu a jeho výsledky odmietli niektorí predstavitelia strany, ktorí následne založili platformu Demokratické jadro SaS.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu