utorok, 7 decembra, 2021
-1.5 C
Bratislava
ÚvodArénaTrump sa údajne usiloval o odvolanie veľvyslankyne na Ukrajine

Trump sa údajne usiloval o odvolanie veľvyslankyne na Ukrajine

Yovanovitchová pred členmi výborov pre tajné služby, zahraničného výboru a výboru pre dohľad a vládne reformy Snemovne reprezentantov vo svojom úvodnom vyhlásení podľa AP povedala, že bola v máji náhle odvolaná s odôvodnením, že v ňu prezident (Trump) stratil dôveru.

Uviedla tiež, že sa od nemenovaných predstaviteľov dozvedela, že “proti nej bola vedená sústredená kampaň” a že Trump naliehal na ministerstvo zahraničných vecí, aby ju odvolalo.

“Nechcelo sa mi veriť, že sa ma vláda rozhodla odvolať na základe nepodložených a nepravdivých tvrdení ľudí s jednoznačne pochybnou motiváciou,” povedala Yovanovitchová pred členmi troch výborov amerického Kongresu.

Tí si ju predvolali v súvislosti s procesom prípravy ústavnej žaloby na prezidenta Trumpa pre jeho rokovanie s Ukrajinou.

Trump mal v júli vyvíjať tlak na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby “vytiahol špinu” na syna bývalého viceprezidenta USA a uchádzača o nomináciu Demokratickej strany pred prezidentskými voľbami Joea Bidena.

Hunter Biden pôsobil v ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma, s ktorou sa spájali obvinenia z korupčných praktík.

Trump chcel údajne týmto spôsobom zdiskreditovať svojho demokratického politického rivala, ktorý by mohol byť jeho súperom v budúcoročných prezidentských voľbách.

Trumpove snahy o diskreditáciu Bidena prostredníctvom vyšetrovania na Ukrajine motivovali demokratov, aby v americkom Kongrese iniciovali proces, ktorý by mohol viesť k ústavnej žalobe na prezidenta.

Trump tieto snahy opakovane spochybnil.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 732,495 Úmrtí 14,900 Uzdravení 599,784 Infikovaných 117,811 Last updated: 7. decembra 2021 - 04:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img