Výbušne k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce počuť, píše Spencerová. Európa, boj sa, zaznelo

  0
  Dym stúpa po ostreľovaní sýrskeho mesta Ras al-Ajn tureckými jednotkami (Autor: TASR)

  Český bezpečnostný expert Jaroslav Štefec by bol veľmi rád, keby si na pozadí súčasnej situácie v Sýrii uvedomilo vedenie EÚ, NATO a tiež Českej republiky, že pre Európu začiatku 21. storočia predstavuje absolútne najväčšiu hrozbu súčasné radikalizujúce sa Turecko a jeho ozbrojené sily.

  „Je dokonca väčším rizikom ako zborom nebezpečných klaunov riadená Ukrajina a jej ozbrojené sily. Dovolím si v tejto súvislosti malý exkurz do histórie,“ poznamenal Štefec.

  „V 11. storočí prenikli tureckí džihádisti zo Strednej Ázie a podmanili si grécky hovoriacu kresťanskú Byzantskú ríšu, existujúcu v tom čase už viac ako 800 rokov. Nasledovala veľmi rýchla islamizácia celého regiónu, vykonávaná cestou nemilosrdného vyvražďovania, zotročovania a diskriminácie pôvodných kresťanských, jezídskych a židovských obyvateľov, znásilňovania žien a nútených konverzií na islam. Vďaka tomu získali moslimskí Turci v Malej Ázii veľmi rýchlo demografickú prevahu,“ opísal.

  „Na troskách džihádom (svätou vojnou za víťazstvo islamu) zničených kresťanských štátov bývalej Anatólie, po ktorých dnes okrem historických záznamov neostalo prakticky nič, vznikla v 13. storočí Osmanská ríša. V priebehu viac ako 600 rokov viedli osmanskí Turci pravidelne džihádistické vojny, napádali, okupovali a zotročovali krajiny na troch kontinentoch. Hoci ich vplyv počas 19. a 20. storočia významne upadol, ich útoky na nemoslimské obyvateľstvo stále pokračovali a pokračujú dodnes,“ doplnil Štefec.

  „Kto vie, že najväčší útok moslimov proti kresťanom v 20. storočí sa odohral v osmanskom Turecku počas genocídy Grékov, Arménov a Asýrčanov v rokoch 1914 – 1923? Hoci Turci v tom čase vyvraždili takmer dva milióny ľudí, nezabránilo to USA presadiť v roku 1952 prijatie Turecka za člena NATO,“ napísal.

  „Ani toto členstvo však neodradilo vtedajšie turecké vedenie od organizácie divokého protigréckeho pogromu v Istanbule v roku 1955, násilného vyhnania zvyšných Grékov z Turecka v roku 1964 alebo od invázie na ostrov Cyprus v roku 1974, obsadenia 40 % jeho územia a násilného vysídlenia absolútnej väčšiny gréckeho obyvateľstva z nimi ovládaného územia. Bez toho, aby NATO akokoľvek účinne zakročilo,“ pokračoval Štefec.

  „Turci vďaka ochrannej ruke USA neboli nikdy braní na zodpovednosť ani za genocídu, ani za porušovanie ľudských práv a dokonca ani za otvorene agresívne správanie voči inému členovi NATO, aj keď bolo v priamom rozpore so znením Severoatlantickej zmluvy. Aj vďaka tomu môže dnes Turecko otvorene ohrozovať bezpečnosť a zvrchovanosť prakticky celej Európy,“ podotkol.

  „V decembri 2017 Kemal Kiliçdaroglu, vodca hlavnej tureckej opozičnej strany CHP, úplne otvorene vyhlásil, že pokiaľ vyhrá voľby v roku 2019, tak ,napadne a obsadí vyše 18 ostrovov v Egejskom mori, rovnako ako bývalý turecký premiér Bülent Ecevit napadol Cyprus v roku 1974‘. Vyhlásil, že neexistuje ,žiadny dokument‘, ktorý by dokazoval, že tieto ostrovy patria Grécku. Nestalo sa. Zatiaľ,“ uviedol Štefec.

  Podľa jeho slov sme dnes takmer v priamom prenose svedkami bezprecedentnej invázie tureckej armády do Sýrie, ktorej cieľom je údajne „eliminácia kurdského nebezpečenstva“.

  „Podľa servilných českých médií vykonávajú Turci akúsi bezpohlavnú ,ofenzívu‘. V skutočnosti však Turecko začalo otvorenú agresiu proti susednej krajine v rozpore jednak s Chartou OSN, jednak s článkom 1 Severoatlantickej zmluvy a nijako sa netají vraždením jej obyvateľov vlastnými vojakmi, najatými džihádistami zo Sýrie a okolitých krajín aj ,bývalými‘ bojovníkmi IS,“ uviedol ďalej.

  „Vedúci predstaviteľ štátneho Riaditeľstva pre náboženské záležitosti Diyanet pritom úplne otvorene označil nedávnu vojenskú inváziu Turecka do Afrinu za ,džihád‘. A súčasné turecké vedenie na čele s Recepom Erdoganom sa čoraz otvorenejšie hlási k historickému konceptu džihádu meča proti káfirom (ino- a bezvercom),“ dodal Štefec.

  Recep Tayyip Erdogan

  Recep Tayyip Erdogan. Zdroj: TASR

  „Je najvyšší čas, aby sa európski lídri prebudili a začali sa Ankarou veľmi vážne zaoberať. Historické súvislosti čoraz agresívnejšej politiky rýchlo sa islamizujúceho Turecka a súčasnej situácie v Európe by mali byť viac ako len zdvihnutým prstom nielen pre vedenie EÚ a NATO, ale predovšetkým pre vlády jednotlivých národných štátov pôvodnej kresťanskej Európy, čoraz ľahšie a ochotnejšie podliehajúcich tlaku miestnych islamských vplyvových skupín,“ zdôraznil.

  „Osud Anatólie, ale aj pôvodne kresťanskej Sýrie, Egypta a ďalších krajín Stredného a Blízkeho východu nech je pre nás varovaním. Po ich pôvodných obyvateľoch zostali len hromady kostier. Čo zostane po súčasných obyvateľoch Európy, je čisto len na nás,“ uzavrel.

  Zdroj: Facebook/Jaroslav Štefec

  Zahraničná expertka Tereza Spencerová sa na svojom facebookovom profile zamerala na tzv. Sýrsku národnú armádu, ktorá postupuje severovýchodnou Sýriou po boku Turkov. Podľa jej slov ju tvorí 42 džihádistických skupín, ktoré počas celej vojny Turecko financovalo a vyzbrojovalo, a najmenej 18 z nich vyzbrojovali priamo aj USA.

  „Kým masakrovali, znásilňovali a podrezávali krky (aj deťom) proti Asadovi, západný mainstream a politici o tom všetkom cudne mlčali, prípadne všetko popierali ako ,Asadovu propagandu‘ a ďalej ich vykresľovali ako takmer sympatických ,umiernených rebelov‘. Ale len čo znásilnili a vraj aj ukameňovali kurdskú političku, zrazu sú z toho palcové titulky a každému druhému sa tu zrazu chce ,vracať‘ a vyhlasovať Turecku vojnu (uvaľovať proti nemu sankcie, vyhadzovať ho z NATO atď. ap.),“ napísala.

  „Pravdou však je, že by sme po ôsmich rokoch vojny proti Sýrii v reáli mali logicky vyhodiť odvšadiaľ sami seba, usankcionovať sa do bezvedomia a potom sa ešte aj poriadne povracať. Takže tak,“ dodala.

  Zdroj: Facebook/Tereza Spencerová

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu