Orbán nechce vo Fidesze primátora Győru. Dôvodom sú orgie na jachte

  0
  Zsolt Borkai (Autor: onkormanyzat.gyor.hu)

  Predsedníctvo Fideszu malo podľa ATV Borkaiho v pondelok vyzvať, aby vystúpil zo strany, v opačnom prípade sa kauzou začne zaoberať etický výbor strany a okamžite ho vylúčia.

  Internetové vydanie denníka Magyar Nemzet v pondelok večer uviedlo, že na žiadosť premiéra a predsedu vlády Viktora Orbána, ktorý je v zahraničí, si v pondelok Borkaiho v mene vedenia strany predvolali László Kövér, Gábor Kubatov a Lajos Kósa.

  Potvrdil to aj Hollik, podľa ktorého si vláda ctí postoj voličov Győru, ktorí primátora v nedeľu znovuzvolili, avšak nezávisle na tom Fidesz nemieni ignorovať etické súvislosti tejto kauzy. Borkai zvolal na utorok dopoludnia v Győri tlačovú konferenciu.

  Kompromitujúce fotografie a videá primátora Győru z údajne vlaňajších orgií v spoločnosti troch mladých žien na luxusnej jachte postupne v uplynulých dňoch zverejnil anonymný bloger “diablov advokát”.

  Jeho ďalšie príspevky tvrdili, že na Maldivy chodil Borkai nielen potápať sa, ale nosil tam do banky aj peniaze z korupcie.

  Bývalý gymnasta Borkai, ktorý získal zlato v cvičení na koni na OH 1988 v Soule a v rokoch 2010-17 bol predsedom Maďarského olympijského výboru, sa za “intímne videá” verejne ospravedlnil, ale dodal, že záznamy sú čiastočne zmanipulované.

  Avizoval, že podá žalobu, a od kandidatúry neodstúpil.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu