štvrtok, 21 októbra, 2021
16.7 C
Bratislava
ÚvodArénaNeurochirurgovia J. a A. Šteňovci odmietajú, že by v prípade chlapca pochybili

Neurochirurgovia J. a A. Šteňovci odmietajú, že by v prípade chlapca pochybili

„Samozrejme, že sa mala riadiť mojimi odporúčaniami,“ komentoval Šteňo. Ako ďalej uviedol, ministerka „bola povinná“, aby tak urobila, keďže Šteňa do funkcie vymenovala opakovane. „Ja som tam bol od roku 1993. Až na to, že ona ma nepotrebovala, ani keď robila stratifikáciu, aj to, čo teraz robí v neurochirurgii – anti-stratifikáciu. Ona ma nepotrebovala vôbec ani vtedy, keď som sa ozval o toho pacienta. Ona ma úplne ignorovala, taká je prax u pani ministerky Kalavskej,“ povedal Juraj Šteňo.

Ministerstvo zdravotníctvo reagovalo s tým, že jeho šéfka berie na vedomie všetky názory. „Veľmi dôsledne a veľmi detailne ich vyhodnocuje a na základe toho sa rozhoduje,“ reagovala pre TASR hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Šteňo tiež zdôraznil, že bojuje za to, aby sa na Slovensku neruinovala univerzitná a štátna zdravotná starostlivosť.

Neurochirurg Andrej Šteňo tiež povedal, že nemá k dispozícii štatistiky, ktoré by poukazovali na to, že neurochirurgické oddelenie na bratislavských Kramároch by malo priveľkú spotrebu krvi a liekov, čo v minulosti uviedla šéfka rezortu zdravotníctva. „My sme za to, že údaje, ktoré ministerka zdravotníctva prezentovala na tlačovej konferencii, sú relevantné. Vychádzala z podkladov od nášho Úradu pre riadenie podriadených organizácií, a takisto od Inštitútu zdravotnej politiky. Naše organizácie čerpali dáta tak z univerzitných a fakultných nemocníc, ako aj z dát zdravotných poisťovní,“ konštatovala Eliášová.

Hovorkyňa tiež zopakovala, že pacient by mal byť na prvom mieste. Ministerstvo trvá na tom, aby detskí pacienti naďalej dostávali špičkovú zdravotnú starostlivosť v detskom neurocentre.

Vážne znepokojenie nad situáciou v slovenskom zdravotníctve a nad krokmi ministerky zdravotníctva voči obom neurochirurgom vyjadril aj Klub 500. „Pýtame sa, čo znamená táto kauza?! Je to osobný boj proti odborníkom, ktorým záleží na slovenskom štátnom zdravotníctve? Je to osobná pomsta voči ľuďom, ktorí vybudovali niektoré medicínske odbory na celosvetovej úrovni a bránia sa divokej privatizácii,“ mieni. Celú kauzu označil Klub 500 ako „nechutné politikárčenie politikov“ a „politických nominantov“.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 17:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img