streda, 27 októbra, 2021
5.8 C
Bratislava
ÚvodArénaOcenili inštitúcie pomáhajúce seniorom

Ocenili inštitúcie pomáhajúce seniorom

V piatok (18. 10.) v Zichyho paláci v Bratislave si najvyššie ocenenie v kategórii samospráv odnieslo mesto Hlohovec.

Najlepšou kultúrnou a vzdelávacou inštitúciou sa stala Staromestská knižnica v Bratislave a za neziskové organizácie bodovalo občianske združenie Červený nos Clowndoctors.

Čestné uznania získali v týchto kategóriách občianske združenia Seniori v pohybe a Viva Senior a Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre.

Odovzdávanie cien bolo spojené s medzigeneračným kultúrnym programom a vernisážou viacgeneračných fotografií Krásne spolu. Autori najlepších fotografií získali ocenenia.

“Starnutie prináša mnoho špecifických životných zmien a zo strany spoločnosti si vyžaduje osobitný prístup a pozornosť. Aktívne starnutie vnímame ako dôležitý celospoločenský fenomén, ktorého význam narastá s perspektívou starnutia populácie,” uviedli organizátori.

V piatok sa uskutočnila aj konferencia seniorských organizácií Aktívne starnutie a medzigeneračná spolupráca pod záštitou verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej.

V sobotu sa konalo v Zichyho paláci podujatie Senior Friendly 50+ s programom pre seniorov, ich rodiny aj verejnosť. Jeho súčasťou bolo poradenstvo o pamäti a prevencii cievnej mozgovej príhody, prednášky a diskusie, komplexný redukčný program proti obezite, kozmetické poradenstvo v oblasti starostlivosti o pleť vo vyššom veku, aromaterapia, relaxácia pre seniorov, tvorivé dielne či medzigeneračná módna prehliadka.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 460,281 +2,850 Dnes Úmrtí 12,935 +18 Dnes Uzdravení 414,563 Infikovaných 32,783 Last updated: 27. októbra 2021 - 03:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img