nedeľa, 24 januára, 2021
2.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Predstaviteľov verejnej moci vyzýva 150 mimovládok. Chcú hlbšiu spoluprácu s občianskym sektorom

Predstaviteľov verejnej moci vyzýva 150 mimovládok. Chcú hlbšiu spoluprácu s občianskym sektorom

 “Potrebujeme nielen dobré pravidlá, zákony či postupy, ale predovšetkým dobrú vôľu aktérov na ich dôsledné uplatňovanie. Vychádzajúc z Ústavy SR, ktorá hovorí, že moc pochádza od občanov, žiadame od správcov a správkyň vecí verejných, aby prehlbovali spoluprácu s občianskym sektorom a približovali verejnú správu občanom a občiankam,” konštatovali zástupcovia viac ako 150 organizácií.

Princípy a priority, ktoré sa týkajú vylepšení prostredia pre občiansku spoločnosť, sa týkajú oblasti partnerstva, legislatívy, dobrovoľníctva a financovania.

Partnerstvo by sa podľa zástupcov neziskoviek medzi verejným a občianskym sektorom malo presadzovať aj na úrovni rezortov a samosprávy. Rovnako žiadajú zachovať a zlepšovať možnosti účasti verejnosti na rozhodovaní.

Tiež sú za zachovanie súčasnej legislatívy upravujúcej vznik, fungovanie a zánik mimovládnych organizácií.

Rovnako vidia zmysel v aktualizácii legislatívy v oblasti dobrovoľníctva na základe potrieb praxe tak, aby boli v jednotlivých právnych predpisoch zachované základné princípy dobrovoľníctva či v zachovaní mechanizmu asignácie podielu dane z príjmu fyzických aj právnických osôb v súčasnej podobe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 24. januára 2021 - 01:43 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky