Zeman schudol 20 kíl, má narušenú funkciu svalov

  0
  Miloš Zeman (Autor: TASR)

  “Pán prezident bol počas pobytu v ÚVN aj v ďalších dňoch sledovaný a liečený pre poruchu výživy spočívajúcu v úbytku a narušenej funkcii svalov, najmä na dolných končatinách,” píše sa v správe ÚVN.

  Postihnutie nervových vlákien sa podľa lekárov prejavuje stratou dotykového vnímania podnetov na periférii dolných končatín, čo vedie k poruche chôdze i prostého stoja a nutnosti mechanickej opory.

  Podľa nemocnice prezident absolvoval rehabilitačné cvičenia a aplikovali mu intenzifikovanú výživu. Zo správy taktiež vyplýva, že Zeman za dva roky schudol 20 kilogramov, jeho súčasná hmotnosť je 85 kilogramov.

  Trpí nechutenstvom a má sklon k nízkemu tlaku. Lekári objavili známky dehydratácie. Laboratórne hodnoty vrátane hladiny krvného cukru a ďalších parametrov hodnotiacich diabetes mellitus sú podľa lekárov v norme.

  Liečenie bude podľa lekárskej správy dlhodobé a jeho výsledky sa dajú očakávať v horizonte týždňov až mesiacov.

  Zeman avizoval, že nemocnica zverejní jeho kompletnú zdravotnú dokumentáciu. Nemocnica neskôr spresnila, že k zdravotnému stavu prezidenta vydá vyjadrenie.

  Nakoniec zverejnila trojstranovú správu o ambulantnom ošetrení a uviedla, že ju Zeman zbavil mlčanlivosti. Špekulácie o zdraví 75-ročného Zemana sa objavujú v posledných rokoch pravidelne v súvislosti s prezidentovou neistou chôdzou.

  Do popredia záujmu sa jeho zdravie dostalo v roku 2018 pred jeho druhým zvolením do úradu hlavy štátu.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu