piatok, 23 apríla, 2021
14.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Rusi sa nevzdávajú, vyhlásila Butinová po návrate domov

Rusi sa nevzdávajú, vyhlásila Butinová po návrate domov

Butinovú prepustili v piatok z väzenia v americkom štáte Florida, kde sa dostala po odsúdení za špionáž. Po sobotňajšom prílete na moskovské letisko Šeremetievo, kde ju čakalo niekoľko desiatok novinárov, uviedla:

“Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali, ruským občanom, ktorí mi pomáhali, písali listy, darovali peniaze na obhajobu. Som veľmi rada, že som so svojou rodinou. Ďakujem ministerstvu zahraničných vecí a diplomatom, ktorí za mňa každý deň bojovali. Robili a robia všetko, čo môžu.”

Podľa agentúry TASS Butinová vyjadrila vďačnosť aj mimovládnym organizáciám, ktoré ju podporovali.

“Nevzdala som sa, pretože som vedela, že nemám na to právo. Raz som vo videu povedala, že Rusi sa nikdy nevzdávajú,” dodala.

Butinová (30) sa vlani v decembri priznala k sprisahaniu, v rámci ktorého mala v Spojených štátoch pôsobiť ako neregistrovaná zahraničná agentka. Pripisujú jej vytváranie väzieb s lobistickou skupinou Národné združenie držiteľov zbraní (NRA) v súvislosti s presadzovaním snáh Kremľa o ovplyvnenie kampane pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2016.

Butinová sa zdržiavala v Spojených štátoch na základe študentského víza. V júli 2018 ju zatkli a v apríli 2019 odsúdili na 18 mesiacov odňatia slobody. Ruská vláda tvrdí, že americké orgány Butinovú k priznaniu donútili.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 18:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -