PRIESKUM: Smer zvuk Gorily neohrozil, PS-Spolu stále klesá a Sulík? Oči pre plač

  0
  Richard Sulík (Autor: TASR)

   

   

  Deväť percent by hlasovalo za stranu Andreja Kisku Za ľudí. Na piatom mieste sa ocitlo hnutie Sme rodina so siedmimi percentami. Ľudia by dali necelých sedem percent stranám SNS a KDH. Do parlamentu by sa dostali aj OĽaNO so šiestimi percentami a SaS s 5,2 percenta hlasov.

  V parlamente by Smer-SD obsadil 39 kresiel, koalícia PS-Spolu by získala 20 mandátov, ĽSNS 18 kresiel, Za ľudí 16, Sme rodina 13 poslancov. SNS a KDH by mali zhodne po 12 kresiel, OĽaNO 11 a SaS deväť poslancov.

   

  Zdroj: TV Markíza, relácia Na telo

   

  Poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš (Smer-SD) sa v relácii Na telo vyjadril k prieskumu, že ľudia vidia, čo strana Smer-SD pre nich robí a “nie je to iba o zlých správach a nahrávkach”. “Smer-SD pokorne ticho šúcha nohami pod stolom a robí si svoj sociálny program naďalej,” povedal.

  Na pokles preferencií koalície PS-Spolu zareagoval v relácii predseda strany Spolu a nezaradený poslanec parlamentu Miroslav Beblavý s argumentom, že sa posledný mesiac venovali spojeniu pozície a vytvoreniu koalície so stranou Za ľudí. Verí, že takáto koalícia by mala aj 30 percent.

  “Venovali sme sa mesiac a pol niečomu, čo nevyšlo a voliči nás za to potrestali,” uviedol.

   

   

   

  - Reklama -