AKTUÁLNE: Glváč nebude čeliť odvolávaniu, poslanci neschválili program

  0
  Martin Glváč (Autor: facebook.com/pellegrini.peter/)

  Glváč zaujme ku svojej komunikácii stanovisko

  Predstavitelia Smeru-SD sa v utorok pred mimoriadnou schôdzou stretli, aby prerokovali zmenu stanov vzhľadom na novelu zákona o politických stranách. Glváč pred stretnutím povedal, že ku svojej údajnej komunikácii zaujme stanovisko popoludní. Potvrdil, že s Marianom K. komunikoval. “Samozrejme, ale nie tak, ako sa to uvádza v tých správach, mnoho z nich je prekrútených, vytrhnutých, mnohé tam chýbajú,” vysvetlil.

  Mimoriadna schôdza

  Opozícia iniciovala zvolanie mimoriadnej schôdze po tom, ako Glváč nereagoval na ich výzvu, aby z funkcie odstúpil. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič tiež zverejnil údajnú komunikáciu podpredsedu parlamentu s Marianom K. cez aplikáciu Viber. Podľa Matoviča z nej vyplýva, že mal Glváč vedieť o viacerých kauzách, napríklad aj o tom, že si Marian K. nominoval svojho človeka do funkcie zástupcu riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Matovič tvrdí, že Glváč klamal o tom, že sa s podnikateľom od roku 2012 nestretol.

  Glváč tvrdenia odmieta, podal pre ne aj trestné oznámenie. Tvrdí, že líder OĽaNO pácha trestnú činnosť, ak zverejňuje jeho údajnú komunikáciu. Trvá na tom, že sa s Marianom K. nestretol od roku 2012.

  Glváč tvrdenia rázne poprel

  Rovnako poprel tvrdenia vyplývajúce z jeho údajnej komunikácie s Marianom K., zverejnenej Denníkom N, o tom, že si s ním mal dohadovať biznis. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD. Už zverejnená komunikácia podľa neho nesedí so skutočnosťou.

  Senát Špecializovaného trestného súdu však v pondelok (28. 10.) povolil prepis údajnej komunikácie Mariana K. cez aplikáciu Threema ako dôkaz v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. Komunikácia sa napokon čítala na pondelkovom pojednávaní. Glváč reagoval, že je to “vec súdu” a ešte to stále nemusí znamenať, že komunikácia je autentická.

   

  - Reklama -