sobota, 16 októbra, 2021
7.9 C
Bratislava
ÚvodArénaTaliansko povolí zakotviť lodi Ocean Viking so 104 migrantmi

Taliansko povolí zakotviť lodi Ocean Viking so 104 migrantmi

Ministerstvo uviedlo, že loď zakotví v prístavnom meste Pozzallo na juhovýchode Sicílie a 70 z migrantov na jej palube následne premiestnia do Francúzska a Nemecka.

Dosiahnutie takejto dohody oznámilo talianske ministerstvo vnútra v čase, keď je jeho šéfka Luciana Larmorgeseová v Mníchove na stretnutí ministrov vnútra krajín skupiny G6, ku ktorej patria Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Británia, Taliansko a Poľsko.

Loď Ocean Viking plaviacu sa pod nórskou vlajkou prevádzkujú humanitárne organizácie SOS Méditerranée a Lekári bez hraníc (MSF). Dovedna 104 migrantov vyzdvihla 18. októbra z mora približne 90 kilometrov od pobrežia Líbye.

SOS Méditerranée aj MSF v uplynulých dňoch vyzývali Taliansko i Maltu, aby migrantom, medzi ktorými sú aj dve tehotné ženy a dve bábätká, povolili vylodiť sa na svojich brehoch.

Taliansko a Malta od vlaňajška odmietajú otvoriť svoje prístavy pre záchranné lode s migrantmi okrem prípadov, keď iné krajiny EÚ súhlasia s tým, že časť z nich prevezmú.

Rokovania o rozdelení tohto bremena sú často namáhavé, píše DPA. Dodáva, že migranti sú ponechaní na mori, dokým krajiny nedospejú k dohode, v ktorej dosiahnutí im obvykle pomáha Európska komisia.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 00:58 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img